Ekvadorec Felipe Caicedo je elegantno preigral Šveda Robina Olsena za vodstvo Lazia na rimskem derbiju. Foto: Reuters

Na najpomembnejši domači tekmi sezone 2018/19 je Lazio zasenčil Romo z učinkovitostjo, igro in taktičnimi prilagoditvami. Tekma se je že začela po okusu Lazia, ki je uvodno pobudo tudi kronal. V 12. minuti je Joaquin Correa z globinsko podajo v ogenj poslal Felipeja Caiceda, ki je prehitel obrambo Rome in še potrpežljivo obšel vratarja Robina Olsena za 1:0. Pobuda je ostala v rokah domačih, a je kapetan Rome Edin Džeko sredi polčasa prišel do sijajnega položaja za izenačenje, vendar je bil nespreten z napačno nogo.

Ciro Immobile je na rimskem derbiju dosegel 12. gol sezone v Serii A, s čimer je z naskokom prvi strelec Lazia. Foto: Reuters

Kriza presekana z najslajšo zmago
V nadaljevanju je Roma zaigrala podjetneje, a trener Lazia Simone Inzaghi je potegnil pravo menjavo: namesto strelca Caiceda je vstopil Ciro Immobile. V 72. minuti je branilec Rome Federico Fazio v kazenskem prostoru zrušil prehitrega Correo, rezervist Immobile pa je suvereno izkoristil najstrožjo kazen za 2:0. Piko na i sinjemodremu večeru na Olimpicu je postavil še en rezervist Danilo Cataldi, ki je po odbitku z razdalje atraktivno zadel v predzadnji minuti.

Lazio je februarja zapadel v krizo, po treh zaporednih porazih (dveh s Sevillo v Evropski ligi) so med tednom na prvi polfinalni pokalni tekmi z Milanom remizirali brez golov. Roma je nasprotno v derbi šla s formo sezone: štiri zmage in 10 doseženih golov. A kot se rado zgodi – na derbiju se je vse obrnilo. Namesto da bi sinovi volkulje na 4. mestu Serie A ujeli Inter, so se jim je na tri točke zaostanka približali orli, ki bodo še dolgo v noč in prihodnji teden slavili sladko zmago na rimskem derbiju.

Ne povsem stoodstotni Immobile gol posvetil ženi
"Ne gre samo za pomembno zmago, ker je derbi, temveč gre za naš položaj na lestvici in samozavest. Fantje so opravili odlično delo in bili ves čas zbrani,"
je bil prezadovoljen Immobile, ki je bil na klopi zaradi manjših zdravstvenih težav. Gol z 11-m je posvetil ženi: "Noseča je in pričakujeva tretjega otroka. Po dveh hčerkah bo zdaj sin."