Antonio Candreva je z 'bombo' s prostega strela začel preobrat Lazia. Foto: Reuters
Erik Lamela
Erik Lamela je po predložku Francesca Tottija, ki je igral na 29. rimskem derbiju, z glavo zadel za 0:1. Foto: Reuters
Vladimir Petković
Trener Lazia Vladimir Petković je bil po derbiju seveda navdušen. Foto: Reuters
Nogometaši Fiorentine
Nogometaši Fiorentine so utišali San Siro, kjer je Milan vknjižil že šesti poraz v sezoni. Foto: Reuters
Giacomo Bonaventura
Giacomo Bonaventura je dosegel vodilni gol za Atalanto. Foto: EPA
Francesco Totti
Francesco Totti je razočarano zapustil zelenico Olimpica. Foto: Reuters

Laziu je uspel velik preobrat, potem ko je Roma povedla že v uvodnih minutah. Še pred koncem odmora so smuknili v vodstvo z 2:1, v končnici prvega polčasa pa je večni tekmec ostal še brez izključenega De Rossija.

V uvodnih minutah drugega polčasa je odločilni zadetek dosegel Mauri, poraz 'sinovov volkulje' pa je v 86. minuti ublažil Pjanić.

Roma povedla, Lazio do preobrata
Derbi so nogometaši Rome začeli sanjsko. Po predložku Francesca Tottija iz kota je bil v skoku s Senadom Lulićem višji Erik Lamela, ki je z glavo žogo poslal za hrbet nemočnega Federica Marchettija. Gostiteljev vodilni zadetek večnega tekmeca ni pretirano šokiral, hitro so se zbrali, začeli so vse bolj pritiskati na vrata 'zelenega' Maura Goicoecheo, ki je žogo iz svoje mreže pobral v 35. minuti. Antonio Candreva je silovito izvedel prosti strel, žoga je nekoliko spremenila smer in presenetila 24-letnega čuvaja mreže. Laziu je preobrat uspel v 43. minuti, ko je Hernanes grdo zgrešil, a je žoga našla pot do Miroslava Kloseja, ki je iz neposredne bližine hladnokrvno zadel za 2:1.

Roma je nekaj trenutkov pozneje še bolj zabredla v težave - zaradi nešportne poteze Danieleja De Rossija (v glavo je udaril Stefana Maurija) so ostali brez namestnika kapetana.

Mauri najprej zadel, nato prejel rdeči karton
Že v drugi minuti nadaljevanja je Mauri po veliki napaki Ivana Pirisa vodstvo Lazia povišal na +2 (3:1). Prav Mauri si je v 85. minuti privoščil neumnost, ko je namerno igral z roko in si prislužil predčasno pot pod prho. Takoj zatem je zaostanek Rome s sijajno izvedenim prostim strelom zmanjšal rezervist Miralem Pjanić, ki je v 71. minuti zamenjal kapetana Tottija. V izdihljajih tekme, natančneje v 94. minuti, je Pablo Osvaldo po predložku z desne strani zapravil zadnjo veliko priložnost za izenačenje.

Stadion Renzo Barbera z novim herojem
V Palermu slavijo 18-letnega napadalca Paula Dybalo, ki je proti Sampdorii dosegel svoja prva zadetka v Serie A. Mladenič je v začetni enajsterici tekmo začel namesto poškodovanega Fabrizia Miccolija. Ključni trenutek se je zgodil v 52. minuti, ko je po podaji Franca Brienze Dybala z natančnim strelom z levico ukanil gostujočega vratarja Sergia Romera. Ta je moral po žogo v svojo mrežo še slabih dvajset minut pozneje, ko je znova po podaji Brienza z leve strani v polno zadel Dybala, ki bo v četrtek dopolnil 19 let. Ob zmagi 'orlov' je Josip Iličić igral 83. minut, Jasmin Kurtić pa vso tekmo.

Šest golov Juventusa, Inter klonil v Bergamu
Vodilni Juventus je kar s 6:1 premagal Pescaro v gosteh, pri čemer je tri gole dosegel Fabio Quagliarella. Torinčani imajo na vrhu lestvice znova štiri točke prednosti pred Interjem, ki je teden dni po veliki zmagi (3:1) nad "staro damo" s 3:2 klonil v Bergamu pri Atalanti. Samirja Handanovića sta matirala Giacomo Bonaventura in dvakrat German Denis. je bil na klopi Interja.

12. krog:
LAZIO
- ROMA 3:2 (2:1)
Candreva 35., Klose 43., Mauri 47.; Lamela 9., Pjanić 86.
RK: Mauri 84.; De Rossi 45.

Lazio: Marchetti, Dias, Lulić (59./Radu), Biava, Konko, Mauri, Hernanes (75./Brocchi), Gonzalez, Ledesma, Candreva, Klose.

Roma: Goicoechea, Marquinhos, Piris, Burdisso, Balzaretti, Bradley, De Rossi, Florenzi (63./Filho), Lamela (46./Tachtsidis), Osvaldo, Totti.

Sodnik: Gianluca Rocchi

MILAN - FIORENTINA 1:3 (0:2)
Pazzini 60.; Aquilani 10., Valero 38., El Hamdaoui 88.

Milan: Abbiati, de Sciglio, Mexes, Bonera, Constant, Ambrosini (75./Robinho), Montolivo, Emanuelson (46./Krkić), Boateng, El Shaarawy, Pato (46./Pazzini).

Fiorentina: Viviano, Roncaglia, Gonzalo Rodriguez, Savić, Cuadrado, Aquilani (65./Fernandez), Pizarro, Borja Valero, Pasqual, Ljajić (56./El Hamdaoui), Toni (75./Cassani).

Sodnik: Andrea Romeo

CHIEVO - UDINESE 2:2 (1:1)
Andreolli 38., Paloschi 89./11-m; Angella 42., 90.
RK: Danilo 86./Udinese
Jokić je igral vso tekmo, Cesar (oba Chievo) je poškodovan.

GENOA - NAPOLI 2:4 (1:0)
Immobile 23., Bertolacci 56.; Mesto 54., Cavani 79., Hamšik 90., Insigne 91.
Krajnc (Genoa) je bil na klopi.

PARMA - SIENA 0:0

TORINO - BOLOGNA 1:0 (0:0)
D'Ambrosio 66.
Birsa (Torino) je bil na klopi, Krhin (Bologna) je igral od 59. minute.

PALERMO - SAMPDORIA 2:0 (0:0)
Dybala 52., 71.
Iličić je igral do 83. minute, Kurtić (oba Palermo) pa vso tekmo.

ATALANTA - INTER 3:2 (1:0)
Bonaventura 9., Denis 60., 67./11-m; Guarin 56., Palacio 84.
: Parra 93./Atalanta

Atalanta:
Consigli, Raimondi, Stendardo, Manfredini, Peluso, Schelotto, Carmona (83./Cazzola), Cigarini (73./Biondini), Bonaventura, Moralez, Denis (78./Parra).

Inter:
Handanović, Silvestre, Cambiasso (73./Alvarez), Juan Jesus, Zanetti (79./Livaja), Gargano, Guarin, Nagatomo, Palacio, Milito, Cassano (73./Pereira).

Sodnik: Antonio Damato

Odigrano v soboto:

PESCARA - JUVENTUS 1:6 (1:5)
Cascione 25.; Vidal 9., Quagliarella 22.,45., 53.; Asamoah 30., Giovinco 38.

Pescara:
Perin, Čosić, Bocchetti, Capuano (46./Caprari), Zanon, Nielsen, Cascione, Quintero, Modesto, Jonathas (54./Weiss), Abbruscato (65./Vukušić).

Juventus: Buffon, Barzagli, Bonucci, Chiellini (65./Marrone), Isla (59./Padoin), Vidal, Pirlo, Marchisio, Asamoah, Giovinco, Quagliarella (68./Bendtner).

Sodnik:
Luca Banti

CAGLIARI - CATANIA 0:0

JUVENTUS 12 10 1 1 29:9 31 INTER 12 9 0 3 24:13 27 NAPOLI 12 8 2 2 20:9 26 FIORENTINA 12 7 3 2 19:9 24 LAZIO 12 7 1 4 19:17 22 ATALANTA (-2) 12 6 2 4 13:15 18 ROMA 12 5 2 5 28:23 17 CATANIA 12 4 4 4 15:16 16 PARMA 12 4 4 4 14:16 16 UDINESE 12 3 6 3 16:18 15 CAGLIARI 12 4 3 5 11:17 15 TORINO (-1) 12 3 6 3 13:10 14 MILAN 12 4 2 6 18:16 14 PALERMO 12 2 5 5 11:17 11 CHIEVO 12 3 2 7 12:23 11 PESCARA 12 3 2 7 9:23 11 SAMPDORIA (-1) 12 3 2 7 13:18 10 GENOA 12 2 3 7 12:19 9 BOLOGNA 12 2 2 8 12:18 8 SIENA (-6) 12 3 4 5 12:14 7