Karim Benzema je dosegel edini zadetek na srečanju. Foto: EPA
Angel Correa in Fernando Torres
Rezervista Angel Correa in Fernando Torres sta zrežirala zmago Atletica. Foto: EPA
Lionel Messi in Neymar
Lionel Messi in Neymar sta se vpisala med strelce na tekmi proti Levanteju. Foto: Reuters

Na stadionu Santiago Bernabeu je Rene Krhin odigral vso tekmo za goste. V 18. minuti je imel prvo lepo priložnost Cristiano Ronaldo, izkazal se je vratar gostov Andres Fernandez. Youseff El Arabi je dve minuti zatem zatresel mrežo Reala, vendar se je znašel v prepovedanem položaju. Sporna odločitev stranskega sodnika.
Po pol ure igre je Fernandez odbil še nevaren strel Luke Modrića. Štiri minute pozneje je bil še bližje vodilnemu zadetku Isco, ko je streljal z roba kazenskega prostora, a je žoga zletela mimo leve vratnice.

V 52. minuti je Isaac Success prišel sam pred Keylorja Navasa, a ni bil zbran. Kazen je prišla tri minute za tem, ko je Isco podal z leve strani pred vrata, Benzema pa je z glavo poslal žogo v nasprotno smer gibanja Andresa Fernandeza. Real je imel tudi v nadaljevanju premoč, Ronaldo ni bil natančen v 65. minuti, rezervist Denis Čerišev pa je v 84. minuti za las meril mimo vrat.

Gostitelji so imeli kar 71-odstotno posest žoge, razmerje v strelih na gol je bilo 14:6, v okvir vrat pa 8:2. Granada je prikazala disciplinirano igro in bila vse do konca v igri za točko, potem ko je 5. aprila na stadionu Santiago Bernabeu doživela pravi polom (9:1).

Rezervista Correa in "El Nino" blestela v Eibarju
Madridski Atletico je odnesel vse tri točke iz najmanjšega stadiona v španski ligi Municipal de Ipurua. V prvem polčasu je imel najlepšo priložnost za Atletico napadalec Jackson Martinez, a je njegov strel z roba kazenskega prostora obranil Asier Riesgo.

Diego Simeone je na začetku drugega dela v igro poslal Oliverja Torresa in Fernanda Torresa, po uri igre pa je namesto Kokeja vstopil še Angel Correa. V prvi akciji po vstopu je 20-letni Argentinec poskrbel za vodstvo colchonerosov. Natančen je bil po podaji Fernanda Torresa.

V 77. minuti sta bili vlogi zamenjani. Corra je na desni strani kazenskega prostora našel "El Nina", ki je prišel do žoge pred Riesgom in ga lepo lobal za končnih 0:2. Jan Oblak je imel zelo malo dela v vratih Atletica.

Barcelona doma ugnala Levante
Nogometaši Barcelone so se na Camp Nouu dolgo mučili in trli Levante, ki je vendarle prvič klonil v 50. minuti, ko je po krasni podaji Lionela Messija iz neposredne bližine zadel Marc Bartra. Na 2:0 je šest minut pozneje, prav tako iz bližine, povišal Neymar, ki mu je uspelo žogo vendarle zbezati čez golovo črto. Po dobri uri igre je Trujillo nad Neymarjem v kazenskem prostoru storil prekršek. Z bele točke je bil natančen Messi, ki si je okroglo usnje na točki 11 metrov nastavil tudi v 75. minuti, a je tokrat meril previsoko. Gostje so edini gol zadeli prek Victorja Casadesusa, ki je izkoristil veliko napako domačega vratarja Marc-Andreja ter Stegna in žogo pospravil v mrežo.

Končnih 4:1 je po Bartrovi podaji in lepem prodoru postavil Messi, ki je s 15 metrov s strelom v desni spodnji vratarjev kot dosegel drugi zadetek na tekmi.