Nogomet
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 4.2 od 91 glasov Ocenite to novico!
Maribor
Bravo, Maribor. Za Mariborčani je še tretja sezona v najelitnejšem klubskem tekmovanju na svetu, Ligi prvakov, v kateri so tako kot v sezoni 2014/15 osvojili tri točke (v prvi 1999/00 štiri) in prehiteli klube, kot so Benfica, Qarabag, Olympiacos, Monaco, Apoel in tudi Borussio Dortmund, ki je osvojila le dve točki. Foto: BoBo
Marcos Tavares
Marcos Tavares se veseli vodilnega gola, svojega prvega v Ligi prvakov. Foto: Reuters
Maribor
Tavares prejema čestitke soigralcev. Foto: EPA
Blaž Vrhovec
Zračni dvoboj Joaquina Corree in Blaža Vrhovca. Foto: Reuters
Darko Milanič
Trener Maribora Darko Milanič je ob robu zelenice igral skupaj s svojimi varovanci. Foto: Reuters
Jean Claude Billong in Pablo Sarabia
Obramba Maribora je v prvem polčasu nevtralizirala vse napade Seville. Jean Claude Billong je takole blokiral poskus Pabla Sarabie. Foto: Reuters
Martin Milec
Martin Milec je odlično podal pri vodilnem golu Tavaresa. Foto: EPA
Philippe Coutinho
Liverpool je prepričljivo osvojil prvo mesto v skupini E. Za konec je s 7:0 razbil Spartak. Foto: Reuters
Kevin Kampl
Kevin Kampl je z Leipzigom na domačem igrišču izgubil z Bešiktašem (1:2). Kampl je igral do 74. minute. Leipzig bo spomladi nadaljeval v Evropski ligi. Foto: Reuters

Levjesrčni Maribor za konec remiziral, a dišalo je tudi po zmagi

Strelec za vijoličaste Marcos Tavares
6. december 2017 ob 20:45,
zadnji poseg: 6. december 2017 ob 22:58
Maribor - MMC RTV SLO

Nogometaši Maribora so svojo tretjo sezono v elitni Ligi prvakov zaključili z domačim remijem 1:1 proti Sevilli, ki je kljub veliki, a jalovi premoči izenačila "šele" v 75. minuti.

Sevilla je pred 12.000 gledalci v razprodanem Ljudskem vrtu takoj prevzela pobudo. A kljub pritisku gostov je povedel Maribor iz praktično prve nevarne akcije na tekmi. V 10. minuti je namreč Blaž Vrhovec z dolgo podajo na desnem krilu v ogenj poslal Martina Milca, ki se je mojstrsko otresel španskega branilca, nato pa podal na drugo vratnico, kjer je osamljeni Marcos Tavares z glavo dosegel svoj premierni gol v Ligi prvakov. Še ena izjemna poteza "brazilskega Slovenca"!

Jalova premoč Seville
Tudi po zadetku je imela Sevilla žogo več v nogah, Maribor pa je znova zapretil v 18. minuti, ko je po še enem predložku Milca z glavo streljal Aleks Pihler. Strel je za manj kot meter zletel mimo desne vratnice Sergia Rica. Kljub premoči gostov pa ti niso uspeli resneje ogroziti Jasmina Handanovića. Na drugi strani je Tavares v 32. minuti na levi strani lepo našel Damjan Boharja, ki je sprožil po tleh, a je bil Rico na mestu. Pritisk Seville ni prav nič popuščal, a pretili so tudi Mariborčani. V 42. minuti je Tavares nevarno streljal s približno devetih metrov, a zgrešil okvir vrat. Statistika prvega polčasa: posest žoge 70:30 za Sevillo, streli 5:3 za Maribor, streli v okvir vrat pa 2:2.

Napaka Handanovića za gol Gansa
Tudi drugi polčas ni prinesel spremembe razmerja sil na igrišču. Sevilla je iskala poti do mariborskega gola, a so se slovenski prvaki dobro branili. Na drugi strani je Maribor v redkih napadih tudi resno zapretil. Dvakrat je tako nevarno sprožil Bohar. V 72. minuti je Handanović mojstrsko ubranil poskus Wissama Ben Yedderja. A tri minute kasneje si je Handanović privoščil veliko napako, po kateri je Sevilla izenačila. Paulo Ganso je sprožil z 20 metrov, na videz "nenevaren" strel pa je Handanoviću pod rokami ušel v mrežo za 1:1. Škoda.

Posest žoge 68:32 za Sevillo, streli 24:8, v okvir vrat 8:2
Do konca je sledila dinamična predstava na obeh straneh, Maribor ni opustil ambicij po zmagi, a moči za še en zadetek ni bilo. Ob koncu je pritisnila tudi Sevilla, vendar na srečo domačih neuspešno. Še statistika: posest žoge 68:32, streli 24:8, streli v okvir vrat 8:2 - vse za Sevillo.

Darko Milanič, trener Maribora: "Odigrali smo odlično tekmo. S tem, kako so fantje odigrali, kako so se borili, izpeljali protinapade in se branili, sem zelo zadovoljen. Močna ekipa Seville je imela kar nekaj težav. Jasno je, da so nas s posestjo žoge utrujali. Dobro smo se držali."

Ernesto Carlos Marcucci, trener Seville: "Zadovoljen sem z uvrstitvijo v izločilne boje. Potrebno bo analizirati tekmo. Nisem pesimist, igra pa ni bila briljantna. Tekmo smo ves čas imeli pod nadzorom. Maribor je dokazal, da dela dobro, da ima dobro ekipo, dobre igralce, težko je bilo igrati proti njim. Navijači so lahko ponosni."

Liverpoolova sedmica Spartaku
Prvo mesto v skupini E je osvojil Liverpool, ki je tako kot Maribor tudi Spartak razbil s 7:0. Philippe Coutinho je dosegel tri gole, Sadeh Mane je dodal dva. Sevilla se je v osmino finala uvrstila kot drugouvrščena ekipa skupine, medtem ko Moskovčane čaka pomlad v Evropski ligi.

Tesen poraz mladih Mariborčanov
V obračunu ekip do 19 let je Sevilla v Lendavi z golom Genara v 91. minuti minimalno slavila z 1:0. Maribor je igral v naslednji postavi: Stopajnik, Hodžić, Žgajner, Štusej (74./Horvat), Verhovčak, Grajfoner, Koblar, Ogrinec, Kukovec, Žugelj (91./Šlamberger), Kolmanič. Trener: Muamer Vugdalić.

6. KROG, skupina E:
MARIBOR - SEVILLA 1:1 (1:0)
12.000; Tavares 10.; Ganso 75.

Maribor: Handanović, Milec , Šuler, Billong, Viler, Vrhovec, Kabha, Pihler (79./Vršič), Bajde, Bohar (90./Hotić), Tavares.

Sevilla: Rico, Mercado (70./Navas), Kjär, Lenglet, Krohn-Dehli (59./Ganso), Escudero, Pizarro, Banega, Sarabia, Correa, Ben Yedder.

Sodnik: Ovidiu Hategan (Romunija)

LIVERPOOL - SPARTAK MOSKVA 7:0 (3:0)
Coutinho 4./11-m, 15., 50., Firmino 18., Mane 47., 76., Salah 85.

Liverpool: Karius, Gomez, Lovren (60./Alexander Arnold), Klavan, Alberto Moreno (45./Milner), Can, Coutinho, Wijnaldum, Salah, Roberto Firmino (72./Sturridge), Mane.

Spartak: Selihov, Ješčenko, Tasci, Bocchetti, Džikia (60./Pašalić), Glušakov, Fernando, Luiz Adriano, Zobnin, Promes (75./Samedov), Ze Luis (51./Melgarejo).

FEYENOORD - NAPOLI 2:1 (1:1)
Jörgensen 33., St. Juste 91.; Zielinski 2.

PORTO - MONACO 5:2 (3:0)
Aboubakar 9., 33., Brahimi 45., Telles 65., Tiquinho 88.; Glik 61./11-m, Falcao 78.
: Felipe 38.; Ghezzal 38.

RB LEIPZIG - BEŠIKTAŠ 1:2 (0:1)
Keita 87.; Negredo 10./11-m, Talisca 90.
: Ilsanker 82./Leipzig
Kevin Kampl je za Leipzig igral do 74. minute.

BEŠIKTAŠ *          6  4 2 0 11:5  14
PORTO *             6  3 1 2 15:10 10
RB LEIPZIG          6  2 1 3 10:11  7
MONACO              6  0 2 4  6:16  2

Skupina H:

REAL MADRID - BORUSSIA (D) 3:2 (2:1)
Mayoral 8., Ronaldo 12., Vazquez 81.; Aubameyang 43., 49.

Real Madrid: Navas, Nacho, Ramos, Varane (38./Asensio), Theo Hernandez, Casemiro, Isco (69./Llorente), Kovačić (58./Dani Ceballos), Vazquez, Mayoral, Ronaldo.

Borussia Dortmund: Bürki, Sokratis, Subotić, Schmelzer, Bartra (80./Toprak), Sahin (65./Weigl), Guerreiro, Dahoud, Pulišić, Kagava (91./Jarmolenko), Aubameyang.

# 06.12.2017 ob 22:43
Zaključili smo tekmovanje z enakim številom točk kot Feyenoord, Celtic in Anderlecht in z več točkami kot Monaco, Borusia, Benfica, Apoel, Olypiacos in Qarabag.

Lahko smo zadovoljni.
robi82
# 06.12.2017 ob 22:38
Vsaka čast NK Maribor ! Dobro ste zastopali Slovenski nogomet.
Jim Beam
# 06.12.2017 ob 22:51
Kako ste nekateri obremenjeni s to posestjo žoge! Tole je postala obsesija, odkar je začela Barcelona s tistim svojim slavnim sistemom kratkih podaj. Prijatelji, pozor: v nogometu šteje rezultat na koncu, torej zadetki! Nisem še zasledil rezultata 72% proti 28%! To ni balet, ampak je fuzbal. Ni važno koliko kilometrov pretečeš (tudi to statistiko imamo danes), ni pomembno kolikokrat streljaš na gol, koliko kotov si imel, tudi ni odločilno, kdo ima najlepše drese ali frizure! Ga daš, ali pa ne, to šteje na koncu! MB je s to ekipo dosegel izjemno dosti. Odkrito povedano, o tem pred sezono nisem niti sanjal. Super, fantje, le tako naprej. Ponos Slovenije, edini kliub, ki je igral (trikrat) v elitni ligi!
Maribor 3 tocke -13

Samo pac tak kak je cmaribor pa marifour pa ne vem kak se mu pravijo oni iz ljubljane najslabsa ekipa pa kanonfuter pa ne vem kaj se vse
Jim Beam
# 06.12.2017 ob 22:44
Evropski Maribor ima tri točke!!! Feyenoord 0, Benfica 0, Monaco ima 2, Anderlecht 3 s slabšo razliko v zadetkih! Sramota za Slovenijo? Cela Evropa se smeji? Smešno. Maribor je odlično zastopal Slovenijo v eliti. Nihče, ki se uvrsti med 32 najboljših ekip v Evropi, se ne more osramotiti! Edini ki vidijo sramoto, so tisti zabiti zakompleksirani kavčarji, ki še nikdar niso bili na kašni nogometni tekmi, ker jim mamica tega ne dovoli.
Wasabi
# 06.12.2017 ob 23:42
A si je kdo pred začetkom letošnje LP mislil, da bo imel po 6 tekmah MB več točk na kontu kot pa Borussia Dortmund?
slišanega in prebranega, da so NK: OLIMPIJO Ljubljana
izločili Finski amaterski ribiči, ki za hobi "brcajo žogo" !
Phillidor
Maribor najboljša četrtouvrščena ekipa. Ob gledanju, kakšne ekipe igrajo v Ligi prvakov in slovesu z remijem proti Sevilli, kapo dol fantom. Pričakujem pozitivno naravnane članke medijev, kakor koli obračaš.
bolfenk92
# 06.12.2017 ob 13:06
MARIBOR!!
SKing
# 06.12.2017 ob 22:36
Tri točke, trije remiji v LP.

Nedonošenčki, ki ste govorili o sramoti - če je to sramota, potem je čas, da greste nazaj v zibko.

# 06.12.2017 ob 23:35
Ni ga čez kurjo kožo, ko na stadionu v rojstnem mestu v živo poslušaš himno Lige prvakov. In potem še take predstave, kot so nam jih letos spet pričarali pubeci. Hvala vsem, od prvega do zadnjega, ki delajo v tem našem klubu z vijolčnim srcem. To so nepozabni trenutki, ki jih bomo večno nosili s sabo. Mi smo Maribor!
prlek28
# 06.12.2017 ob 22:53
Bravo Maribor! Spet ste nekaterim kljunašom zaprli usta ali bolje rečeno gobce.
angryjoe
# 06.12.2017 ob 23:09
Handanovič je že 3 leta v vrhunski formi in zaslužen za marsikaj. Res ni pošteno krivdo valiti nanj.
miha kljajic
# 06.12.2017 ob 13:28
@bravo šurda!

jaz sem vedno s srcem za mb, ko pa slovenski klubi igrajo evropske tekme, pa za vse slovenske klube. vedno sem stirkal pesti za vase kosarkase, rokometasice, pa MASS, hokejiste....

gremo slovenci!!!!
zogg
# 06.12.2017 ob 22:42
Maribor je letos osvojil več toč kot Dortmund in Benfica skupaj :)
si-koda
Hvala fantje, super odigrano. Mileca nemorem prehvalit, kako so ga v tujini tako hitro spustli? Handanovic nas je reso ze v kvalifikacijah proti hapoelu, brez njega nebi bili niti v LP. Tako, da pametnjakovici tiho. 7:0 je izgubil tudi veliko veliko bogatejsi spartak, vse se je na koncu poklopilo, vec ko zadovoljen z predstavami pubecov. Hvala. Mi smo Maribor.
luxmundi
Na koncu vidiš, da poraz 7-0 proti poolu ni bila tako grozna katastrofa, isto so danes izgubili precej bogatejši Rusi. Zanje je to blamaža, ob tem, da so napredovanje zapravili prav na tekmah proti 'palčku' Mariboru. Trije remiji mbja so definitivno več kot sem upal pred začetkom skupinskega dela, mislim da so (še snkrat več) opravili precej dobro delo ... najboljša tekma pa seveda ta zadnja.
Lejga Town
# 07.12.2017 ob 00:24
Vsi, ki kritizirate Handanoviča pomislite malo kdo je prinesel ligo prvakov s pantersko parado v zadnjih minutah v kvalifikacijah. Eh, slovenceljni.....
super_balotelli
Čestitke Tavaresu in Mariboru na uspešni evropski poti iz Ljubljane, dobro so zastopali slovenske barve. Škoda tistega 0-7 proti Liverpoolu, ampak na koncu ne izpade niti sramotno, glede na to, da enako pade Spartak.
no, ce ima kdorkoli karkoli za povedati cez Maribor, mu lahko recem samo tole:
Maribor ocenjen na cca. 14 mio. v 6 tekmah, dosegli 3 gole, prejeli 16 golov. Na koncu imeli 3 tocke.
Za razliko tisti neslavni rekorder Dinamo recimo ekipo v vrednosti vec kot 40 mio. v sezoni 2016/17 v sestih tekmah niso dosegli niti enega gola, prejeli so jih 15. na koncu niso imeli niti ene tocke, za namecek pa v osmih tekmah imeli SAMO 8 strelov v okvir gola!!!!!!!!
mcsb4
# 06.12.2017 ob 23:46
Slovenski pregovor pravi "Malo denarja - malo muzike!"

A mislim, da smo za našega malo denarja (proti ostalim klubom iz CL) vseeno dobili ogromno muzike!
SKing
# 06.12.2017 ob 13:50
Brez zamere, ampak kdor se posmehuje Mariboru je preprosto nedonošenček. Pardon izrazu, izjemno nerad sem žaljiv, vendar v tem primeru ne morem dati drugačnega komentarja.

Maribor je proti Spartaku bil na prvi tekmi dosti boljši, tudi na drugi tekmi so bili povsem enakovredni. Le malo sreče jim je zmanjkalo, pa bi dosegli dve zmagi namesto dveh remijev. Je pa Spartak prvak Rusije. Ruska liga je od naše vsaj 10x močnejša.

Sevilla in Liverpool pa prihajata iz izjemno močnih lig. O tem priča dejstvo, da so v zadnjih štirih sezonah v LP španski klubi imeli štiri zmagovalce in še dvakrat smo imeli španski finale, edino Juventus se je "vrinil" med njih, v Ligi Evropa pa je bila Sevilla v zadnjih štirih letih kar trikrat prvak. Da je angleška liga vse močnejša pa vidimo letos, ko se bo vseh pet klubov uvrstilo v osmino finala v LP.

V Španiji je zadnji klub v prvi ligi močnejši od Olimpije, Domžal in ostalih klubov v slovenski ligi. Enako velja tudi za angleško ligo. Maribor nima težkih tekem v domačem prvenstvu in videli boste, da bo z lahkoto postal državni prvak letos. Sedaj pa je imel tudi težke tekme v LP, zato nekaj kiksov v državnem prvenstvu, za pokal pa se jim tako ali tako ni dosti šlo.

In ne - Maribor se ni osramotil. Osramotili ste se tisti, ki pljuvate čez naš klub. Maribor je ogromno naredil že z uvrstitvijo v LP, tudi v LP je osvojil dve točki. V Spartaku so, verjemite, zelo srečni, da niso izgubili obeh tekem proti Mariboru, saj so bili slabši.

Čestitke Maribor in upam, da naslednje leto spet pridete v LP.
Kolupaila
# 06.12.2017 ob 23:54
Poklon Mariboru, nadigrali ste večkratnega prvaka lige Evropa in klub, ki je bil med top štiri v najmočnejši ligi na svetu. Škoda, lahko bi zmagali. Kar nekaj moštev, je MB pustil za sabo tudi nekdanjega evropskega prvaka in finalista LP BVB.
DrMinistr
# 06.12.2017 ob 22:50
Morda danes ostaja nekaj grenkega priokusa, o po prespani noči bomo verjetno vsi ugotovili, da je Maribor letos dosegel ogromno. Nenazadnje so že nekdanji zmagovalci lige prvakov skupinski del končali z manj točkami.
Gost 111
# 06.12.2017 ob 13:10
Maribor
21.12.2012
# 07.12.2017 ob 06:48
ne moreš prav kritizirati nekoga, ki je prej 100x rešil skoraj nemogoče.
napake se pa zgodijo vsakemu.
čestitke mariboru, škoda milijona.
Gost 111
# 06.12.2017 ob 23:44
Čestitke fantje resnično hvala vam za to ligo prvakov za prikazano za ves trud velik velik aplavz in veliko hvala !
Tako kot vedno ste nas zastopali tako kot se spodobi za prvaka svoje države in prav vsi v Slo smo lahko ponosni in samo želimo si lahko več naših klubov v EU tekmovanjih !
Kapo dol še enkrat in upam da se LP kmalu vrne v naše mesto in našo državo !
qwertz
# 06.12.2017 ob 22:48
Milec zame igralec tekme... kaj je delal.... poklon.
big23big
faušija je to! bravo maribor! kavčič je imel možnost videt reprezentančnega desnega beka.
aktivist_vanc
# 06.12.2017 ob 22:31
Kaj pa jim 'mali' Milec dela.. Spominja me na Petara Stojanovića, ko je okoli obračal Drogbaja proti Chelseeju.. Milec za mene najboljši igralec Mb.. Bravo Martin! Ko te spet srečam, bova kakšno rekla.. Tip osebnosti ala Tavareš.. Skromen, deloven, brihten.. predvsem pa človek, ki ne pozna nadutosti.. Super poba. Super igralec. Super človek..
Dajmo zdaj pubeci, piknite jim enega za zmago!!!
fiston
# 06.12.2017 ob 22:40
Me malo skrbi, saj branil je tudi 2 lepe...., ki jih verjetno kateri drugi golman ne bi.
Pravi-Slovenec
Hvala vam pubeci, ponosen sem na vas! Mi smo MARIBOR!
Nikec3
# 06.12.2017 ob 21:33
Videli smo taktično perfekten prvi polčas. Sevilla s posestjo in z ničemer drugim. Maribor je imel 4 nevarne priložnosti, Sevilla nobene.
K_ris
# 06.12.2017 ob 20:55
Bravo Tavares. Najhitrejši v protinapadu.
mihajloo
# 06.12.2017 ob 13:39
Zadnja CL tekma je bila super!
Tudi danes držim pesti za NK Maribor in za slovenski nogomet!
Srečno štajerci, pozdrav iz notranjske!
ROBI123
# 07.12.2017 ob 00:28
Vijolčni pubeci, hvala vam za še eno čudovito evropsko jesen!!!!
Rossonero75
# 06.12.2017 ob 21:31
V LJ ni nikogar na ulicah...vsi pred TV:))
ROBI123
# 07.12.2017 ob 01:04
V razmislek!
Uvrstitve Maribora v skupinske dele LP in LE so se začele s prihodom Handanoviča v Maribor leta 2011!!! Handa vedno boš naš - viola! Samo dve obrambi bom izpostavil:
- letos v 4. krogu kvalifikacij za LP proti Izraelski Hapoel Beršava
- leta 2013 v 6. krogu LE proti Wiganu (zagotovil pomlad v Evropi)
Handa želim ti še veliko odličnih obramb!
bordimat
# 06.12.2017 ob 23:20
Kapo dol bubecem! Pokazali so da so si zaslužili nastop med najboljšimi. Vzdušje v Ljudskem tudi evropsko!

Glavo gor in gremo sedaj po naslov!

Hvala za Evropo!

Maribor šampion!
qwertz
# 06.12.2017 ob 22:37
No pa je spet padlo 500 jurčkov... ampak za predstavo pa čestitke iz Ljubljane.
božo1
Posest žoge 68%:32%, streli 24:8, oboje v korist Seville...Darkec bo pa bleknil, .

Ravno takle odziv sem rabil, da sam "bleknem" v stilu zanesenjaka "Darkeca" in to bi bilo, da je ob vsej statistiki in še manjkajočem podatku o "pasovih", ki gre menda v neki relaciji 650:150, po meni bil Maribor bol zrel za zmago od renoimiranega nasprotnika s toliko jalove igre.

Če samo vzameš npr.: 1-strel Pihlerja ob vratnici, 2- Pihler z glavo ob prečki, 3- bombo Tavaresa za las nad vratnico, 4- izigran strel Boharja za 2 m mimo in še 5-podoben strel Boharja blizu štange in še sem najbrž kaj pozabil, je to več kot "odvagalo" učinek Seville po njenem "umetniškem" vtisu igre "cika-caka", ki postaja že kar dolgočasna in dosti manj gledljiva, kot je npr. angleški stil globinskih daljših podaj.

Je res bilo nekaj razlike v teku(hitrosti) in bi rekel, da morda primeroma celo malo preveč spoštljivega odnosa Maribora, ker se je videlo v delih drugega polčasa, da smo bili sposobni te Špance tudi nadigrati.

Še bi se dalo kaj diskutirati, toda ob vsem je potrebno našemu Mariboru čestitati za izjemno srčno in borbeno predstavo proti klubu, ki je v vrhu ene najelitnejših lig Evrope.
Emmure
# 06.12.2017 ob 22:32
BRAVO MB!!!!Dostojno ste se poslovili!.Zavist in frustracije pa bojo onkraj Trojan se kakih 10 mesecev.hihhhihihihi
iztrd
# 06.12.2017 ob 22:17
Kdor čaka, dočaka. Idiotski gol, prav žal ...
# 06.12.2017 ob 22:19
Sej je bilo za pričakovat, ker so stiskal in stiskal, ampak takole...
Žal mi je Hande, res. Se zgodi.
Liga prvakov v nogometu
link
Ronaldo proti Neymarju - to bo finale pred finalom
62
11. december 2017 ob 17:08 " Vemo, da je Xabi Alonso precej spretnejši s svojimi nogami kot rokami ," je neugoden žreb španskih ekip za osmino finala Lige prvakov na Twitterju komentiral Alvaro Arbeloa.