Robert Lewandowski (v sredini), ki je med letoma 2010 in 2014 igral za Borussio, je bil strelec tudi na prvi tekmi med tema dvema tekmecema 1. novembra na Allianz Areni. Foto: EPA
Kevin Kampl (v ozadju)
Kevin Kampl (v ozadju) je igral 68 minut. Foto: EPA
Manuel Neuer
Manuel Neuer je v 88. minuti takole ubranil prosti strel Marcu Reusu. Foto: Reuters

Edini zadetek na tekmi z malo priložnostmi je v 36. minuti dosegel Robert Lewandowski, ki je še lani nosil dres Borussie. Poljak je najprej dobil dvoboj na sredini igrišča in poslal žogo naprej, kjer je na levi strani Thomas Müller prodrl v kazenski prostor in streljal. Vratar Roman Weidenfeller je žogo odbil, a le na glavo Lewandowskega, ki jo je s približno desetih metrov pospravil v mrežo za 14. gol v tej sezoni.
Neuer preprečil izenačenje Reusu
Borussia je pred 80.667 gledalci sprožila več strelov proti tekmečevim vratom (15:7), medtem ko je imel Bayern nekaj več časa žogo v svojih nogah (49:51 odstotkov). Črno-rumeni so v drugem polčasu napadali, toda obramba Münchenčanov je bila neprebojna. Še najbližje izenačenju so bili v 88. minuti, ko je Marco Reus dobro streljal s prostega strela, a je Manuel Neuer na golovi črti njegov poskus ustavil.
Reus je imel predtem priložnost še v 61. minuti, ko je zadel le zunanji del mreže. V 87. minuti je Xabi Alonso v kazenskem prostoru pohodil Pierra Emericka Aubameyanga, a sodnik Knut Kircher ni pokazal na 11-metrovko.
Gostitelji tretjič zapored na domačem stadionu niso zatresli mreže (Juventus 0:3, Köln 0:0). Borussia kljub porazu na 10. mestu še vedno upa na preboj v Evropsko ligo, vodilni Bayern pa ji zdaj beži za kar 34 točk, kar pomeni, da je zbral dvakrat več točk kot Porurci (67:33). Pri Bavarcih so zaradi poškodb manjkali Franck Ribery (gleženj), Arjen Robben (trebušna mišica) in David Alaba (levo koleno).

Jeseni na Allianz Areni 2:1
To je bila 92. medsebojna tekma v Bundesligi. Bayern ima 41 zmag, 28 tekem se je končalo z neodločenim izidom, Borussia pa ima 23 zmag. 1. novembra lani je Bayern na Allianz Areni po zaostanku z 0:1 slavil z 2:1.