Lionel Messi je v letošnji Ligi prvakov zadel že šestkrat. Foto: Reuters
Sergio Busquets
Sergio Busquets je z glavo povišal na 2:0. Foto: Reuters
Aaron Ramsey
Aaron Ramsey je izkoristil prvo priložnost Arsenala, ki je zdaj v odličnem položaju v skupini F. Foto: EPA
Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain je bil nerešljiva uganka za obrambo Marseilla. Foto: EPA
Samuel Eto'o
Samuel Eto'o je dosegel prva dva gola v dresu Chelseaja v Ligi prvakov. Foto: Reuters

Katalonci so imeli precej več priložnosti, razmerje v strelih na vrata je bilo 19:4. Barca je imela 63 odstotkov igralnega časa žogo v svoji posesti. Messi pred tem štiri tekme v španskem prvenstvu ni dosegel gola.
Po pol ure igre so Katalonci povedli. Ignazio Abate je za roko potegnil Neymarja. Z bele točke je bil natančen Messi, Christiana Abbiatija je poslal v napačno smer. Devet minut zatem je Xavi, ki je odigral rekordno 80. tekmo v Ligi prvakov (Raul jih je 79), podal s prostega strela z leve strani, obramba Milana je pozabila na Sergia Busquetsa, ta pa je z glavo povišal na 2:0. Tik pred koncem prvega polčasa je Ricardo Kaka prodrl po levi strani in podal v sredino, kjer je Gerard Pique spremenil smer žogi, ki je prelisičila Victorja Valdesa.
Balotelli poživil igro
Na začetku drugega dela je Mario Balotelli zamenjal Robinha. Napadalec je Valdesa ogrozil že v 50. minuti, a je bil španski vratar zbran. Najlepšo priložnost za izenačenje je imel Kaka v 64. minuti, ko je zgrešil vrata po podaji Balotellija. V 73. minuti je Neymar za las zgrešil vrata.
Birsa igral zadnje četrt ure
Valter Birsa
je vstopil v 74. minuti, zamenjal je Andreo Polija. Četrt ure pred koncem je Abbati z izjemno parado preprečil zadetek Alexisa Sancheza. Odločitev je padla sedem minut pred koncem, ko je Cesc Fabregas z leve strani podal pred vrata, Messi pa je z levico poslal žogo pod prečko, Abbiati se je ulegel prehitro.
Ramsey kaznoval neučinkovitost Borussie
Arsenal je z izjemno disciplinirano igro zdržal pritisk Borussie pred 65.000 gledalci na Westfalnu. V prvem polčasu so imeli rumeno-črni največjo priložnost v 37. minuti, ko je Henrik Mhitarjan z roba kazenskega prostora meril za las mimo vrat.
Borussia je imela veliko premoč na začetku drugega polčasa, po uri igre so bili streli na vrata kar 10:0. Marco Reus je v 51. minuti z glavo ogrel dlani Wojciecha Szczesnyja. Topničarji so prvič zapretili v 62. minuti. Mesut Özil je podal v kazenski prostor, Olivier Giroud je žogo podaljšal do Aarona Ramseyja, ki je z glavo matiral Romana Weidenfellerja. Gostitelji so bili šokirani, štiri minute zatem je Ramsey zapretil še enkrat, a je vratar Borussie žogo uspel z nogo odbiti v kot.
Rumeno-črni so skušali z vsemi močmi priti do točke, a niso bili dovolj zbrani pred vrati Arsenala. Še najbolj vroče je bilo v sodnikovem podaljšku, ko je Per Mertesacker podrl Roberta Lewandowskega v kazenskem prostoru, a je sodnik Björn Kuipers le zamahnil z roko.
Higuain odločil v Neaplju
Arsenal je prevzel vodstvo z devetimi točkami. Toliko jih ima tudi Napoli, ki je z dvema goloma Gonzala Higuaina premagal Marseille s 3:2. V naslednjem krogu Neapeljčani na izjemno pomembni tekmi gostujejo v Dortmundu.
Neverjetna napaka vratarja Hildebranda
V skupini E je Chelsea ugnal Schalke s 3:0 in se zelo približal osmini finala. Ključni trenutek tekme na Stamford Bridgeu se je zgodil v 31. minuti, ko si je vratar Schalkeja Timo Hildebrand nastavil žogo v svojem kazenskem prostoru, a je preveč čakal, pritekel je Samuel Eto'o, Hildebrand pa ga je zadel in žoga se je odbila v mrežo.

V 54. minuti je Willian na desni strani našel Eto'oja, Kamerunec pa je z diagonalnim strelom povišal na 2:0. Končni izid je postavil rezervist Demba Ba sedem minut pred koncem po podaji Franka Lamparda.

Atletico zanesljivo do prvega mesta
Atletico Madrid je v skupini G s 4:0 odpravil dunajsko Austrio, potem ko so zadeli Miranda, Raul Garcia, Filipe in Diego Costa, ki je zapravil še strel z bele točke. Atletico je tako še četrtič zmagal in si priigral osmino finala. Zelo napet bo boj za drugo mesto. Zenit iz Sankt Peterburga in Porto sta razšla z 1:1, gostje so povedli z golom Lucha Gonzaleza v 23. minuti, pet minut pozneje pa je izenačil Hulk, ki je v 52. minuti zapravil najstrožjo kazen. Zenit ima pet točk, Potro pa 4.