Poudarki

• Messi v Milanu ni igral
  • Kane z dvema zadetkoma zagotovil dragocene tri točke Tottenhamu
Crvena zvezda
Slavje nogometašev Crvene zvezde pred nabito polnimi tribunami po koncu tekme. Foto: Reuters
Milan Pavkov
Milan Pavkov je dvakrat premagal Alissona Beckerja. Foto: Reuters
Mohamed Salah in Nenad Krstičić
Dvoboj Mohameda Salaha in Nenada Krstičića. Foto: Reuters
Liverpool
Razočaranje pri Liverpoolu, lanskem finalistu Lige prvakov, je bilo veliko. Foto: Reuters
Antoine Griezmann
Antoine Griezmann je odigral jubilejno 50. tekmo v Ligi prvakov in postavil končni izid 2:0 ob zmagi Atletica nad Borussio. Foto: Reuters
Harry Kane
Harry Kane je ohranil Tottenham v igri za uvrstitev v osmino finala. Foto: Reuters

Beograd - MMC RTV SLO

Nogometaši Crvene zvezde so v 4. krogu Lige prvakov presenetljivo z 2:0 premagali Liverpool in zapletli položaj v skupini C. Na derbiju večera sta se Inter in Barcelona razšla z 1:1.

Dvakratni strelec v Beogradu je bil Milan Pavkov. Najprej je v 22. minuti s petih metrov zadel z glavo po strelu iz kota, sedem minut pozneje pa je prodrl proti kazenskemu prostoru in sijajno meril s približno 25 metrov. Navdušenje 55.000 domačih navijačev je bilo izjemno.

Vratar Liverpoola Alisson Becker je moral na začetku tekme posredovati tudi po nevarnem nizkem strelu od daleč El Fardouja Ben Nabouhaneja. Vezna vrsta redsov, ki so pred 14 dnevi Zvezdo doma odpravili s 4:0, ni našla rešitve za agresivnejše tekmece.

Morda bi se tekma odvila v drugo smer, če bi po četrt ure igre Daniel Sturridge izkoristil priložnost iz bližine, ko je z volejem streljal prek vrat. Najlepši priložnosti v drugem polčasu je imel v razmiku manj kot ene minute Mohamed Salah. Pri prvem strelu je dobro posredoval vratar Milan Borjan, z drugim pa je z roba kazenskega prostora oplazil zunanji del vratnice. Borjan je v 82. minuti ustavil še en poskus Egipčana.

Crvena zvezda na zadnjih 15 domačih tekmah v Evropi kar desetkrat ni prejela zadetka.

Za goste ni igral švicarski reprezentant kosovskih korenin Xherdan Shaqiri, ki po incidentu na SP-ju v Rusiji s kazanjem dvoglavega albanskega orla zaradi preventivnih razlogov ni odpotoval v prestolnico Srbije.

Štiri ekipe ločita le dve točki
Liverpool je kljub porazu zadržal prvo mesto v skupini C, vendar ga je pri 6 točkah ujel Napoli, ki je doma proti PSG-ju iztržil remi z 1:1.

V sodnikovem podaljšku prvega polčasa je Parižane v zasluženo vodstvo iz bližine popeljal Juan Bernat, podal je Kylian Mbappe. Neapeljčani so v drugem delu zaigrali bolje, bili nevarni in izenačili v 63. minuti, ko je bil z 11-metrovke uspešen Lorenzo Insigne. Po napaki Thiaga Silve je v kazenskem prostoru v "sendviču" med Silvo in Gianluigijem Buffonom padel Jose Callejon. PSG ima 5 točk, Crvena zvezda 4, tako da se obetata razburljiva zadnja dva kroga.

Icardi izenačil v 87. minuti
V Milanu Barceloni še ni pomagal Lionel Messi. Argentinec si je pred dobrima dvema tednoma zlomil koželjnico, a je pred dnevi že začel trenirati in je odpotoval z ekipo v Italijo. Toda Barca nanj vendarle še ni mogla računati, saj ga ni bilo niti na klopi.

Katalonci so bili precej nevarnejši od Interja, a so povedli šele v 83. minuti z golom rezervista Malcoma takoj po vstopu v igro. Mrežo je zatresel z nizkim strelom s 14 metrov, za sploh prvi zadetek v dresu Barce mu je podal Philippe Coutinho. Do tedaj je dobro branil Samir Handanović. Štiri minute pozneje je po podaji z desne strani s šestih metrov izenačil spretni Mauro Icardi.

Barcelona, ki je še sedmič zapored ostala brez zmage v Italiji, si je že zagotovila osmino finala. Inter pa se bo za vstop med 16 najboljših boril s Tottenhamom, ki je na polpraznem Wembleyju z dvema zadetkoma Harryja Kana v zadnje četrt ure preobrnil izid proti PSV-ju in se dokopal do dragocenih treh točk (2:1).

Borussia brez strela v okvir vrat Atletica
V skupini A je bil Atletico Madrid kljub kar nekaj poškodovanim igralcem (med drugim je manjkal kapetan Diego Godin) z 2:0 boljši od Borussie Dortmund in se ji oddolžil za poraz s 4:0 pred dvema tednoma na stadionu Westfalen. Nemci niso niti enkrat merili v okvir vrat, le dvakrat pa so streljali mimo gola. To je prvi poraz črno-rumenih v tej sezoni!

Obe moštvi imata na vrhu lestvice po 9 točk. Tretji je Club Brugge, ki je v Monte Carlu z 0:4 ponižal Monaco trenerja Thierryja Henryja. Ta se na petih tekmah, odkar je v kneževini, še ni veselil zmage.