Zlatan Ljubijankić in soigralci so bili v Lillu nemočni. Foto: EPA
Nogometaši Lilla
Nogometaši Lilla so popolnoma nadigrali Gent in se zasluženo prebili med 32 najboljših v Evropski ligi. Foto: EPA
Sergio Agüero
Sergio Agüero se drži za glavo po zgrešeni priložnosti. Tudi zmaga Atleticu ne bi pomagala. Foto: EPA
Simao Sabrosa in Lars Bender
V snežnem metežu v Leverkusnu se nogometaši Atletica niso znašli. Foto: EPA
Gent in Atletico izpadla

Marko Šuler in Zlatan Ljubijankić sta igrala vso tekmo za Belgijce, ki niso imeli možnosti proti vodilni ekipi francoskega prvenstva. V 30. minuti je Šuler nespretno podal proti svojemu vratarju Bojanu Jorgačeviću, žogo je prestregel Ludovic Obraniak in brez težav zatresel mrežo. Osem minut zatem je sijajni Obraniak z diagonalnim strelom zadel še vratnico.

V 56. minuti je Pierre Alain Frau spretno kaznoval novo napako belgijske obrambe in z desne strani povišal na 2:0. 15.285 gledalcev na stadionu Lille Metropole je spremljalo enosmerni promet. Končni izid je minuto pred koncem postavil najboljši strelec francoske lige (13 golov) Moussa Sow, ki je tokrat vstopil šele v 61 minuti. Sprehodil se je proti golu in v snežnem metežu poslal žogo pod prečko.
Aris ni dopustil presenečenja
Atletico je šele drugi klub v zgodovini, ki ne bo branil krone, ker je izpadel že v prvem delu tekmovanja. Kot se je izkazalo na koncu tekme v zasneženem Leverkusnu (1:1), Špancem ne bi pomagala niti zmaga v zadnjem krogu, saj je Aris doma zanesljivo premagal odpisani Rosenborg z 2:0. Atletico je tako šel po stopinjah CSKA-ja iz Moskve, ki je podoben spodrsljaj doživela pred petimi leti.
Še šesti remi stare dame
Prvo mesto v skupini A je osvojil Manchester City, ki je v Torinu remiziral z Juventusom (1:1). Italijani, ki so že pred zadnjim krogom izgubili možnosti za napredovanje, so dosegli še šesti remi v šestih nastopih ob gol razliki 7:7. Angleže je 14 minut pred koncem tekme rešil brazilski napadalec Jo in jim zagotovil prvo mesto v skupini. Poljski Lech je zmagal v Salzburgu (0:1) in osvojil drugo mesto.

Zenit pomagal Anderlechtu
V skupini G si je drugo mesto zagotovil Anderlecht, ki odpravil splitski Hajduk z 2:0. Veliko uslugo je Belgijcem naredil Zenit, ki je v gosteh premagal AEK s 3:0. V dvanajstih skupinah je tako le Zenit dosegel maksimalen izkupiček.