Milivoje Novakovič je potopil rojake. Foto: Reuters
Veselje Sandrinha ob načetju koprske mreže. Foto: Reuters

Kanarčki so v Bolgariji lovili zaostanek z 0:1 s prvega srečanja pred 14 dnevi v Domžalah, vendar jim ni uspelo. Na koncu so po spodbudnem prvem polčasu doživeli pravo malo katastrofo, saj so tri zadetke prejeli v zadnjih petih minutah.

Od 65. minute so Primorci igrali brez Daria Zahore, saj je prejel drugi rumeni karton, in v končnici plačali hud davek igranja z igralcem manj, nezbranosti in popolni vdaji v usodo. Zadeli so še Nebojša Jelenković (akcija celotnega napada), Ljubomir Ljubenov (sam pred Jasminom Handanovičem) in Stanislav Genčev (z glavo).

Prvi polčas enakovreden
Gostitelji so pred 5.000 gledalci povedli praktično iz protinapada. Tik pred zadetkom Sandrinha je namreč Oskar Drobne močno ustrelil proti vratom Litexa, žoga je v roko zadela enega izmed domačih nogometašev, vendar se sodnik ni odločil za enajstmetrovko. Hitri Novakovič je na drugi strani znal pasti.

Koper je bil v prvem polčasu sicer najmanj enakovreden Bolgarom. Litex si je pripravil le še dva ali tri strele od daleč, varovanci Milivoja Bračuna pa so bili zelo nevarni v zadnjih minutah. Izjemno dejavni Zahora je najprej z roba kazenskega prostora ustrelil za las mimo vratnice, nato pa je s prostega strela meril še mojstrsko mimo živega zidu, a zadel le stičišče vratnice in prečke. V drugem delu je v 73. minuti domačega vratarja ogrozil Saša Jakomin, a je bil Vitomir Vutov na mestu.

LITEX           5 - 0            Koper
Sandrinho 20./11-m
Novakovič 63.
Jelenkovič 85.
Ljubenov 90.
Genčev 90. ---------- prva tekma - 1:0 ----------- Vutov Handanovič Berberović Lazič Kirilov Starčevič Želev Handanagič Venkov Radulovič Genčev Peršič ** Grujić * M. Božič * Jelenković Zahora/65.