Ibai Gomez se veseli zmagovitega zadeka na Camp Nouu. Foto: EPA
Deyverson se je odlično znašel pred vrati Barcelone. Foto: EPA
Lionel Messi
Lionel Messi se je lahko po koncu tekme le prijel za glavo. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo se je vrnil v velikem slogu - zadel je že v 6. minuti. Foto: Reuters
Antoine Griezmann
Antoine Griezmann je v z dvema zadetkoma zrežiral visoko zmago Atletica. Foto: Reuters

Trener Kataloncev Luis Enrique se je odločil, da bo na začetku srečanja na klopi pustil tri udarne adute. Lionel Messi, Andres Iniesta in Luis Suarez so vstopili šele po uri igre, ko so gostje že imeli zalet. Barca je imela 74-odstotno posest, izvedla je kar 13 kotov, Alaves pa nobenega.

Deyverson zadel za vodstvo Alavesa
Gostitelji so imeli premoč v uvodne pol ure, nekajkrat se je izkazal vratar Alavesa Fernando Pacheco. V 39. minuti je Kiko na desni strani preigral Denisa Suareza in podal žogo pred vrata, kjer je Brazilec Deyverson s petih metrov zatresel mrežo. To je bil njegov prvi zadetek v dresu Alavesa. Barca je skušala do odmora izenačiti, a Neymar in Ivan Rakitić nista bila natančna iz ugodnih položajev.

Mathieu izenačil z glavo
Takoj na začetku drugega polčasa so gostitelji le izenačili izid. Neymar je podal iz kota, Jeremy Mathieu pa je bil na pravem mestu z glavo. Navijači Barcelone, na Camp Nouu se jih je zbralo več kot 74.000, so pomislili, da se bo vse spremenilo, ko je po uri igre vstopil Messi.
Ibai Gomez premešal razglašeno obrambo Barce
Nov hladen tuš so doživeli v 64. minuti, ko je najprej Javier Mascherano zelo slabo izbil žogo iz kazenskega prostora, Ibai Gomez je švignil mimo Vidala in poslal žogo mimo Jasperja Cillessena v mrežo za novo vodstvo Alavesa.

V zadnjih minutah je Barca silovito pritisnila, napadi so si sledili, a granitna obramba Alavesa je zdržala. V 94. minuti je Mesi za las meril mimo vrat iz desetih metrov. Argentinec po navadi takih priložnosti ne zapravlja.

Real izenačil klubski rekord s 15. zaporedno zmago
Na vrhu lestvice je madridski Real, ki je odpravil Osasuno s 5:2. To je bila že 15. zaporedna zmaga kraljevega kluba, lani so izbranci Zinedina Zidana dobili zadnjih 12 prvenstvenih tekem. S tem je Real izenačil klubski rekord iz sezone 1960/61.

Odlična vrnitev Ronalda
Cristiano Ronaldo, ki ni igral vse od poškodbe kolena v finalu evropskega prvenstva, je zadel že v 6. minuti. Portugalec je z bližine potisnil žogo v mrežo po lepi akciji Garetha Bala na desni strani.
Pet minut pred odmorom je Danilo povišal na 2:0, ko je bil natančen s 15 metrov, potem ko je Nauzet Cecilio Perez slabo izbil žogo izpred svojih vrat. V sodnikovem dodatku je Toni Kroos podal iz kota, Sergio Ramos pa je neoviran z glavo zatresel mrežo.

Po uri igre že 5:0
V drugem polčasu je najprej v 56. minuti na 4:0 povišal Pepe z glavo po novi lepi podaji Kroosa iz kota. Po uri igre je zadel še Luka Modrić z desnico z 20 metrov po podaji Alvara Morate. Poraz gostov sta omilila Oriol Riera in David Riera. Roberto Torres je v 72. minuti tudi zapravil najstrožjo kazen, zmaga Reala pa nikoli ni bila ogrožena.