Na Amsterdam Areni so se vsi pristoni spomnili na legendarnega Johana Cruyffa. Foto: EPA
Antoine Griezmann
Antoine Griezmann je že v 6. minuti zadel iz prostega strela. Foto: EPA
V spomin na Cruyffa v 14. minuti prekinili tekmo

Gostitelji letošnjega evropskega prvenstva so začeli sijajno. Antoine Griezmann je mojstrsko izvedel prosti strel z 20 metrov v 6. minuti. V 13. minuti je bil po kotu natančen še Olivier Giroud. Ko so se Nizozemci v 14. minuti poklonili velikanu nogometa Johanu Cryuffu, so bili že v velikem zaostanku (0:2).

Na začetku drugega polčasa so se Nizozemci prebudili, ko je znižal Luuk de Jong. Štiri minute pred koncem je izenačil Ibrahim Afellay. Francozi so hitro odgovorili, odločilni zadetek je dosegel Blaise Matuidi v 88. minutiz levico.

Ronaldo ni unovčil najstrožje kazni
Portugalci so izgubili proti Bolgariji z 0:1. Odločilni zadetek je dosegel Marcelinho v 19. minuti. V 67. minuti je Vladislav Stojanov obranil strel Cristiana Ronalda z bele točke.