Lionel Messi je v 90. minuti zmagi postavil piko na i. Foto: Reuters
Lionel Messi
Argentinski velemojster je takole zadel za končnih 4:1. Foto: Reuters

Barca je s tekmo več zaostanek za Madridčani zmanjšala na tri točke. V 18. minuti je mrežo gostov načel Luis Suarez po sijajni dolgi diagonalni podaji Andresa Inieste s svoje polovice igrišča, Urugvajec pa je povišal tudi na 2:0 v 67. minuti po izjemnem prodoru Lionela Messija, ki je preigral pet branilcev. Strel Argentinca je nato ubranil vratar Roberto, Suarezu pa odbite žoge iz bližine ni bilo težko poslati v mrežo. Roberto je v 53. minuti zamenjal poškodovanega Diega Lopeza.
Le minuto po drugem zadetku je na semaforju pisalo že 3:0. Znova je branilce Espanyola na poti v kazenski prostor kot v svojih najboljših časih izigral Messi, strelec pa je bil Jordi Alba. V 79. minuti je častni gol za goste dosegel branilec David Lopez. Za še en vrhunec tekme je tik pred koncem poskrbel kdo drug kot Messi. Po hitrem protinapadu in dvojni podaji s Suarezom je žogo, ki je padala proti tlom v loku, prefinjeno spravil za hrbet Roberta med njegovima nogama in Camp Nou je lahko navdušeno zaploskal novi mojstrovini prvega zvezdnika Barce.

Espanyol ni premagal Barcelone že vse od leta 2009, a se je tekme lotil optimistično, saj je bil v ligi devet tekem neporažen, na zadnjih šestih je prejel le en zadetek.