Lionel Messi (v sredini) je v letu 2012, do vključno 9. decembra, za Barcelono dosegel 74 golov, še 12 pa jih je zabil v dresu Argentine. Foto: EPA
Lionel Messi
Primerjava strelskih dosežkov Gerda Müllerja in Lionela Messija. Foto: MMC RTV SLO/Twitter
Radamel Falcao
Kolumbijski napadalec Radamel Falcao, znan tudi pod vzdevkom "El Tigre" (Tiger), se je poigraval z obrambo zadnjeuvrščenega Deportiva. Foto: EPA

25-letni Messi je na ta način popravil prejšnjo najboljšo znamko Nemca Gerda Müllerja, ki je leta 1972 dosegel 85 golov, od tega 72 za Bayern in 13 za reprezentanco. Messi je v derbiju 15. kroga "La Lige" prvič udaril v 16. minuti, ko je okoli 30 metrov stran od domačih vrat prejel žogo, nato pa prodrl na levo stran kazenskega prostora, od koder je neubranljivo sprožil v "malo" mrežico.

Betis bi si zaslužil izenačenje
Devet minut pozneje je Argentinec povišal na 2:0 - iz podobnega položaja in s podobnim strelom kot prvič. S peto mu je podal Andres Iniesta. Domači so v 39. minuti znižali zaostanek, potem ko je po uspešno izigrani zanki ofsajda zadel Ruben Castro. Drugi polčas je postregel z izjemno igro Betisa, ki bi si zaslužil izenačenje, a sta mu veselje dvakrat preprečila vratnica, enkrat pa prečka. Vratnico (Messi) in prečko (Alba) je na drugi strani zadela tudi Barcelona.

Pet golov "El Tigreja" Falcaa
Drugi veliki dosežek nedelje, 9. decembra, je uspel napadalcu drugouvrščenega madridskega Atletica Radamelu Falcau, ki je ob zmagi nad Deportivom (6:0) zabil kar pet golov. To je nazadnje v španskem prvenstvu uspelo napadalcu madridskega Reala Fernandu Morientesu leta 2002 proti Las Palmasu.

Özil rešil Real
Že v soboto je tretjeuvrščeni madridski Real dvakrat zaostajal proti Valladolidu v gosteh, na koncu pa vendarle izvlekel zmago s 3:2. Dva gola, tudi odločilnega, je zabil Mesut Özil.