Lionel Messi je v letošnji sezoni dosegel že 37 golov v Primeri division. Foto: Reuters
Odion Ighalo
Odion Ighalo je poskrbel za evforijo na stadionu Nuevo Los Carmenes. Foto: EPA
Alvaro Morata, Sergio Ramos
Strelca zadetkov na Santiaog Bernabeu Alvaro Morata in Sergio Ramos. Foto: EPA

Gostitelji, ki so pred dvema tednoma na kolena spravili madridski Real (1:0), so začeli zelo pogumno. Povedli so v 26. minuti, ko je Carlos Aranda podal pred vrata, Nolito pa je našel napadalca Odiona Ighala, ki je zatresel mrežo. Barcelona je nato močno pritisnila, Adriano je streljal mimo vrat, strel Messija pa je vratar Tono obranil. Zelo nespreten je bil tudi Alexis Sanchez. V zadnji minuti prvega dela je Valdes preprečil še višje vodstvo Granade, saj je odbil strel Arande.

Mojstrovina Messija s prostega strela
V 50. minuti je Tonu še uspelo odbiti močan strel Cesca Fabregasa, pritekel je Messi in poslal žogo v mrežo. Po uri igre je Sanchez znova naredil napako, saj v sredini ni opazil povsem samega Pedra. Namesto njega je v naslednji minuti vstopil Cristian Tello. V 66. minuti je Pedro z močnim strelom s 25 metrov zatresel vratnico. Sedem minut zatem je Messi iz prostega strela s 25 metrov mojstrsko zavrtinčil žogo prek zidu in Tono je bil brez možnosti. To je bil njegov 301. zadetek za Barco, odigral je 366 tekem.

V zadnjih minutah je bila Granada blizu izenačenja. Inigo Lopez je z glavo streljal naravnost v Valdesa, tudi rezervist Yacinu Brahimiju v sodnikovem dodatku ni uspelo matirati vratarja Barce.

Z igralcem manj Real do zmage
Real, ki je tekmo odigral oslabljen, je z 2:0 ugnal Rayo Vallecano. Manjkali so Iker Casillas, Xabi Alonso, Alvaro Arbeloa, Gonzalo Higuain in Luka Modrić. Po silovitem začetku so že v tretji minuti varovanci Joseja Mourinha povedli. Po akciji Kakaja in Mesuta Özila je bil na pravem mestu Alvaro Morata, ki je zatresel mrežo. Real je napadal, a iz protinapada so nevarno zapretili gostje. Po strelu Chorija Domingueza je žoga celo zadela okvir vrat. V 12. minuti so nogometaši kraljevega kluba povišali prednost. Özil je s prostega strela lepo podal, Sergio Ramos pa je zadel z glavo.

Branilec Reala in španski reprezentant je že v 18. minuti zaključil tekmo. Ekspresno je dobil dva rumena kartona, najprej za prekršek, nato pa še za igro z roko. Tako je v 26. minuti Real ostal brez obeh strelcev zadetkov, saj je obetavnega napadalca Morato zamenjal branilec Raul Albiol. Po izključitvi Ramosa je pobudo prevzel Rayo, a domače mreže ni zatresel.