Lionel Messi je s 34. golom znova prevzel vodstvo na vrhu najboljših strelcev španskega prvenstva. Cristiano Ronaldo je pri 32 zadetkih. Foto: EPA
Lionel Messi
Lionel Messi bo v eni pomembni strelski kategoriji še zaostajal za Cesarjem. V La Ligi je Katalonec dosegel 192 golov, medtem ko jih je Argentinec do zdaj dosegel 150. Foto: EPA
Lionel Messi, njegov prvi članski gol za Barcelona na tekmi La Lige z Albacetejem 1. maja 2005
V objemu Ronaldinha, Puyola in van Bronckhorsta, ko je 1. maja 2005 na ligaški tekmi z Albacetejem dosegel svoj prvi članski gol za Barcelono. Foto: EPA
Ricardo Carvalho, Lionel Messi
Katalonci v La Ligi devet krogov pred koncem s tekmo več za vodilnim Realom zaostajajo pet točk. Madridčani v Barcelono prihajajo 22. aprila. Foto: Reuters

24-letni Argentinec je v dresu katalonskega kluba dosegel že 234 golov, s čimer je prejšnji rekord Cesarja Rodrigueza, ki ga je postavil med letoma 1939 in 1955, popravil za dva gola. Absolutni rekorder Barcelone pa še naprej ostaja Paulino Alcantara, ki je dosegel 369 golov (1912-1927) na 357 uradnih in prijateljskih tekmah.

Začel Xavi, nadaljeval Messi
Barcelona je povedla že v 4. minuti, ko je Xavi z volejem zatresel mrežo gostov. Messi je prvič udaril v 17. minuti. Joan Cuenca je prodrl po levi strani, nato pa podal na drugo stran kazenskega prostora, kjer je argentinski napadalec z diagonalnim strelom s pomočjo vratnice poslal žogo v gol za 2:0, kar je bil tudi izid polčasa.

Hladen tuš: izenačenje Granade
Po odmoru je sledil (manjši) šok na Camp Nouu, saj so gostje izenačili. Najprej je Diego Mainz po predložku s prostega strela zadel z glavo, nato pa je Guilhermo Siqueira izkoristil še enajstmetrovko, ki jo je s prekrškom nad Danielom Benitezom "zakrivil" Dani Alves.

233. zadetek iz prepovedanega položaja?
Za novo vodstvo Barcelone in rekord je v 68. minuti poskrbel Messi, ki je vtekel na globinsko podajo Alvesa, nato pa prefinjeno 'lobal' vratarja Julia Cesarja. Messi je bil bržkone v prepovedanem položaju, ki pa ni bil dosojen. Argentinec je sodeloval tudi pri četrtem golu domačih. V 82. minuti je namreč Cesar ubranil njegov strel, a je nato "odbitek" Cristian Tello pospravil v mrežo.

Messi poskrbel, da je rekord vendarle "čist"
Piko na i zgodovinskemu 20. marcu je Messi postavil v 86. minuti, ko je znova vtekel na podajo Alvesa, preigral Cesarja in s strelom pod prečko precej z desne strani povišal na 5:2. 234. zadetek je bil čist kot solza. Malo pozneje je bil zaradi igranja z roko in drugega rumenega kartona izključen Alves. Enajstmetrovko je še drugič na tekmi izkoristil Siqueira za 5:3.