Cristian Bustos
Cristian Bustos je dosegel pravi evrogol. Foto: EPA
Sebastian Giovinco
Sebastian Giovinco je izkoristil zmedo v obrambi Cagliarija. Foto: EPA

Tito Vilanova je na igrišče poslal skoraj vse svoje glavne adute. Katalonci so povedli v 11. minuti, ko je David Villa podal pred vrata, argentinski virtuoz pa je žogo z bližine od prečke poslal v mrežo. Gostje so vseskozi nadzorovali potek srečanja in imeli žogo v svojih nogah. V 74. minuti je Thiago Alcantara lepo zaposlil Messija, ki je stekel sam preoti vratom in postavil končni izid.

Z 88 zadetki v letošnjem letu je še izboljšal rekordni dosežek, v nedeljo je prehitel Gerda Müllerja, ki je leta 1972 dosegel 85 golov.
Celta ugnala kraljevi klub
Madridski Real se bo moral na povratni tekmi še zelo potruditi, saj je izgubil v Vigu, Celta je slavila z 2:1. Mario Bermejo je v 56. minuti zadel za vodstvo Celte, 12 minut pred koncem je z izjemnim strelom s 25 metrov na 2:0 povišal rezervist Cristian Bustos. Tri minute pred koncem je zelo pomemben zadetek v gosteh dosegel Cristiano Ronaldo.

Slovo Athletica iz Bilbaa
Za senzacijo je poskbrel tretjeligaš Eibar, ki je v preloženi tekmi šestnajstine finala remiziral v Bilbau (1:1), prva tekma pa se je končala brez golov, kar pomeni, da je lanski finalist Athletic izpadel. Eibar se bo na prvi tekmi osmine finala srečal z Malago.

Giovinco popeljal Juve v četrtfinale
V osmini finala italijanskega pokala je Juventus ugnal Cagliari z 1:0. Odločilni zadetek je po veliki napaki obrambe gostov dosegel Sebastian Giovinco v 57. minuti.