Lionel Messi je Argentince znova navdušil z dobro predstavo. Razigraval je svoje soigralce, Sergia Aguera, ki je zaradi poškodbe izpustil obračun,
Lionel Messi je Argentince znova navdušil z dobro predstavo. Razigraval je svoje soigralce, Sergia Aguera, ki je zaradi poškodbe izpustil obračun, "gavči" sploh niso pogrešali. Dosegel je izvrsten zadetek s prostega strela, lahko pa bi vknjižil že tretji hat-trick na zadnjih sedmih reprezentančnih srečanjih, a je žogi pot v mrežo dvakrat preprečila vratnica. Na zadnjih šestih tekmah je napadalec Barcelone zadel že 10 golov. Foto: Reuters

Kolumbija lahko premaga kogar koli! To smo danes tudi dokazali, a za nadaljnje zmage bomo morali še veliko garati.

Jose Pekerman, selektor Kolumbije
Radamel Falcao
Radamel Falcao (levo) je že v 2. minuti zatresel mrežo Urugvaja. Foto: Reuters

Vsestranski napadalec Barcelone je mrežo zatresel po dobri uri igre, ko je uspešno izvedel prosti strel s slabih 30 metrov (dvakrat je še stresel okvir vrat) in tako postavil piko na i šele prvi domači zmagi Argentine nad Paragvajem v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo po 39 letih (nazadnje jim je to uspelo leta 1973; zadnjih pet obračunov se je končalo z remijem). "Gavči" so sicer slavili že šestič zapored, če upoštevamo še prijateljske tekme.

Med strelci še Di Maria in Higuain
"Ne vem, ali je to naš največji trenutek. Zmagali smo nekaj kvalifikacijskih in prijateljskih tekem zapored in takšne predstave moramo nizati tudi v bodoče," je dejal Messi. Druga dva zadetka sta za gostitelje prispevala Angel Di Maria, ki je že v 3. minuti z roba kazenskega prostora premagal vratarja Justa Villarja, in Gonzalo Higuain, ki je izkoristil napako v gostujoči obrambi in s strelom v daljši vratarjev kot, potem ko je izid v 18. minuti z bele točke poravnal Jonathan Fabbro, Argentino znova povedel v vodstvo.

Falcao zadel že v 2. minuti
Eden najboljših napadalcev na svetu, Radamel Falcao, je svoji Kolumbiji pomagal do visoke zmage nad Urugvajem. Že v 2. minuti je po predložku Camila Zunige skočil med dvema Urugvajcema in zadel z glavo. V nadaljevanju so Kolumbijci za hrbet urugvajskega vratarja Nestorja Fernanda Muslere poslali še tri žoge, med strelca sta se vpisala še Zuniga in Teofilo Antonio Guttierez (2). "To je bila zelo pomembna tekma za Kolumbijo, morali smo zmagati na takšni tekmi," je po tekmi dejal kolumbijski selektor Jose Pekerman in sklenil: "Kolumbija lahko premaga kogar koli! To smo danes tudi dokazali, a za nadaljnje zmage bomo morali še veliko garati."

Kvalifikacije za svetovno prvenstvo, Južna Amerika

ARGENTINA - PARAGVAJ 3:1 (2:1)
Di Maria 3., Higuain 30., Messi 64.; Fabbro 18./11-m

KOLUMBIJA - URUGVAJ 4:0 (1:0)
Falcao 2., Gutierrez 47., 51., Zuniga 90.

EKVADOR - BOLIVIJA 1:0 (0:0)
Caicedo 71./11-m

PERU - VENEZUELA 2:1 (0:1)
Farfan 47., 59.; Arango 43.
RK: Cichero 67./Venezuela

ARGENTINA 6 4 1 1 14:5 13 točk ČILE 6 4 0 2 11:10 12 EKVADOR 6 4 0 2 7:6 12 URUGVAJ 6 3 2 1 14:10 11 KOLUMBIJA 6 3 1 2 9:5 10 VENEZUELA 7 2 2 3 5:8 8 PERU 6 2 0 4 8:12 6 BOLIVIJA 7 1 1 5 7:12 4 PARAGVAJ 6 1 1 4 5:12 4