Miha Mevlja je v letošnji sezoni ruskega najelitnejšega nogometnega prvenstva igral na 19 tekmah in je drugi najbolje ocenjeni (7,23) igralec Rostova. Boljšo oceno ima le 37-letni veteran in partner v obrambi Cesar Navas (7,35). Foto: Reuters

Rostov je nanizal izjemno serijo, v kateri že deset tekem ne pozna poraza, na prav vseh teh tekmah pa ni prejel niti enega (!) zadetka, za kar je zaslužen tudi Mevlja, ki je standardni član obrambe in eden ključnih igralcev ekipe.

Rostov, ki trenutno na lestvici ruske Premier lige zaseda peto mesto, za četrtouvrščenim Krasnodarjem - četrto mesto prinaša uvrstitev v Evropsko ligo - zaostaja za dve točki, do konca ruskega prvenstva je še pet krogov.

Rostov je nazadnje v prvenstvu klonil 16. novembra lani, ko je moral v gosteh z 1:0 priznati premoč Uralu. Od tedaj so varovanci Ivana Danilianca nanizali štiri zmage in šest remijev (vsi z 0:0). V nedeljo so slavili tretjič zapored, potem ko so z 1:0 ugnali Amkar.

Poškodovan na tekmi proti Ufi
Mevlja tokrat ob zmagi Rostova nad Amkarjem (1:0) ni igral, saj se je poškodoval na tekmi prejšnjega kroga v torek proti Ufi, za katero igra še en slovenski reprezentant Bojan Jokić. Mevlja je že v 4. minuti srečanja začutil bolečine v nogi po bližnjem srečanju z Ufinim vezistom Dimitrijem Stockijem in obležal na tleh. Glavni sodnik Aleksej Valerevič Nikolajev je srečanje za trenutek prekinil, pozneje so bile bolečine očitno prehude, zato je v 27. minuti namesto slovenskega reprezentanta - z igrišča so ga odnesli na nosilih - na zelenico stopil Pavel Mogilevec. Po Mevljevem odhodu so imeli gostje kar nekaj težav v osrčju obrambe, a so vseeno zdržali in po golu Dimitrija Poloza osvojili pomembne tri točke.

Do konca ruskega prvenstva Rostov čakajo še štiri tekme, od teh le ena pred domačimi navijači, in sicer 14. maja, ko bo na stadionu Olimp-2 gostoval Rubin iz Kazana. V gosteh se bodo nogometaši iz zahodne Rusije pomerili z Arsenalom Tula, Anžijem in Orenburgom.

Pregled iger slovenskih reprezentantov v preteklem tednu

NOGOMETNA REPREZENTANCA selektorja Srečka Katanca za tekmo s Škotsko (24)

vso tekmo (7,1)

ob zadetku Roberta Soriana iz bližine povsem nemočen, sicer pa zbral eno obrambo;

/

BRANILCI (8)
Boštjan Cesar (c)Chievo (ITA)

Genoa - Chievo 1:2

vso tekmo (6,5)

potem ko je srečanje med Chievom in Torinom spremljal s klopi, tokrat odigral vseh 90 minut

Rostov - Amkar 1:0

27' (0:0) (6,6);

/

zunaj ekipe; nazadnje za Akhisar Belediyespor igral 4. aprila, ko je njegova ekipa klonila pred carigrajskim Basaksehirjem, tedaj je odigral le prvi polčas

Aljaž StrunaCarpi (ITA II)

/;

59' (0:0)

VEZISTI (9)
Valter BirsaChievo (ITA)Genoa - Chievo 1:2 82' (1:2) (8,2)igralec tekme (najbolje ocenjeni posameznik v moštvu Chieva), zadetek v 70. minuti po podaji Massima Gobbija, na vrata nasprotnika sprožil dva strela
Matic ČrnicRijeka (HRV)

Rijeka - Osijek 2:0;

Rijeka - Inter Zaprešić 2:0

74' (1:0);

/

en strel na gol, podajal z 88-odstotno uspešnostjo, dva dobljena zračna dvoboja;

zaradi taktičnih zamisli ga trener Tony Adams ni uvrstil v ekipo

Jasmin KurtićAtalanta (ITA)Atalanta - Juventus 2:2 66' (1:1) (6,9)igral do 66. minute, ko ga je zamenjal Franck Kessie, en strel na gol, en dobljen zračni dvoboj, trije uspešni štarti
Žan MajerDomžale (SLO)Domžale - Rudar 3:0vso tekmo/
Nik OmladičEintracht Braunschweig (NEM II)

1860 München - Eintracht Braunschweig 0:1

vso tekmo (8,4)

igralec tekme (najbolje ocenjeni posameznik), podal za edini gol na tekmi, ki ga je zadel Christoffer Nyman, blestel v obrambnih nalogah, enkrat žogo izbil z golove črte, en strel na gol

Benjamin VerbičKöbenhavn (DAN)

Köbenhavn - Lyngby 3:0

68' (3:0)

v igri do 68. minute, ko ga je zamenjal Kasper Kusk

Miha Zajc
Empoli (ITA)

Empoli - Sassuolo 1:3

/na klopi; nazadnje za Empoli igral 12. februarja, ko je ob porazu proti Interju v gosteh (2:0) odigral 14 minut
NAPADALCI (4)
Robert BerićSt. Etienne (FRA)

Guingamp - St. Etienne 0:2

79' (0:1) (6,0)

v igri do 79. minute, ko ga je na zelenici zamenjal Kevin Monnet-Paquet, brez strela na gol

Roman BezjakRijeka (HRV)

74'(1:0);

vso tekmo

gol v 11. minuti z bele točke, v igro do 74. minute, ko ga je zamenjal Matic Črnic;

gol v 25. minuti z bele točke

Josip IličićFiorentina (ITA)

Palermo - Fiorentina 2:0

70' (1:0) (6,9)
igral do 70. minute, ko ga je zamenjal rojak Jan Mlakar
Milivoje NovakovićMaribor (SLO)Olimpija - Maribor 0:0vso tekmo

nevaren strel že v 4. minuti večnega derbija v Stožicah, v 63. minuti mu je vratar Olimpije Rok Vodišek znova preprečil veselje, rumeni karton v 89. minuti

V tabelo so za igralnim časom dodane ocene statističnega portala WhoScored.

Ocene so decimalne od 1 do 10 po študijskem sistemu, izhodišče pa znaša 6,0. Vrednosti se določajo na podlagi dogodkov in dejavnosti nogometaša (od golov, ključnih podaj, podaj, preigravanj do posredovanj in napak ter kazni). WhoScored pokriva 15 svetovnih lig in obe evropski tekmovanji. Pri opombah o najvišji ali najnižji oceni se ne upoštevajo rezervisti.