Nigel de Jong in Andrea Poli se veselita zmagovitega zadetka na San Siru. Foto: EPA
Adrian
Vratar West Hama Adrian je bil veliki junak na Upton Parku. Foto: Reuters

Milan se je s tem prebil v četrtfinale Coppe Italia, kjer se bo srečal z zmagovalcem sredine tekme Torino - Lazio. Strelec odločilnega zadetka je bil Nigel de Jong v 86. minuti. Najprej je v prečko iz bližine streljal Andrea Poli, odbito žogo pa je Nizozemec v mrežo pospravil z volejem.

Varovanci Filippa Inzaghija so prvič povedli v 38. minuti, ko je bil po predložku Alessia Cercija z desne strani strelec Giampaolo Pazzini. Cerci je kmalu zatem zadel vratnico. Izenačil je Nicola Sansone v 64. minuti z 11-metrovke. Prekršek nad Leonardom Pavolettijem je storil Cristian Zapata.

Pri Sassuolu sta najboljša igralca Simone Zaza in Domenico Berardi igrala le v zadnjih petih minutah.
Vratar Robles v prečko, Adrian bolj natančen
Na ponovljeni tekmi 3. kroga Pokala FA so pravo dramo spremljali na Upton Parku, kjer so dvoboj med West Hamom in Evertonom odločile šele 11-metrovke. Na prvi tekmi je bilo 1:1, tudi povratna pa se je končala z enakim izidom. Gostje so v podaljšku kljub igralcu manj od 56. minute (drugi rumeni karton je prejel Aiden McGeady) celo povedli z zadetkom Romeluja Lukakuja, kovači pa so strele z bele točke izsilili v 113. minuti, ko je iz bližine v polno meril Carlton Cole.
Pri 11-metrovkah so gledalci videli kar deset serij, v zadnji sta potnika v 1/16 finala odločila oba vratarja. Vratar Evertona Joel Robles je stresel prečko, nato pa mu ni uspelo ustaviti strela Adriana, ki je postal veliki junak West Hama.