Slovenski reprezentantje do 21 let so bili nemočni proti izbrani vrsti Ukrajine. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Izbranci Tomaža Kavčiča niso bili kos gostiteljem, ki je so povrhu vsega zapravili še 11-metrovko. Med strelce sta se vpisala Dmitro Koriško (tik pred koncem prvega polčasa je zapravil 11-metrovko) in Sergej Ribalka, ki je vratarja Jana Oblaka premagal z bele točke.

Zapravili kopico priložnosti
Mladi slovenski upi so zapravili veliko priložnost, da si zagotovijo dodatne kvalifikacije, v katere se neposredno uvrstijo le zmagovalci skupine in štirje najboljši drugouvrščeni. Čeprav so pol ure igrali z igralcem več, jim ni uspelo izničiti zaostanka iz prvega polčasa, tako da bodo svojo priložnost za napredovanje iskali proti vodilnim Švedom v Ljudskem vrtu 6. septembra.

Vprašanje o zmagovalcu bi lahko sicer rešili že v prvem delu. Priložnosti za to ni manjkalo, toda Enej Jelenič, Robert Berić in Haris Vučkić niso našli poti do gola, kot pravijo v slovenskem taboru, so imeli za to pet lepih priložnosti. Domači so to znali kaznovati, že v 16. minuti so po protinapadu dosegli vodilni gol, v 42. minuti pa so iz sumljivo dosojene enajstmetrovke vodstvo še povišali. Predtem so zadeli tudi prečko, v sodnikovem podaljšku pa je slovenski vratar Oblak ubranil še drugi strel z bele točke.

Kavčič: Ni še vse izgubljeno
V drugem polčasu so gosti povsem zagospodarili na igrišču, od 63. minute so imeli tudi številčno premoč, a si niso pripravili niti ene same priložnosti. "Fantom nimam očitati želje. A žal nas je danes pokopala neučinkovitost v prvem polčasu. Razočarani smo predvsem zaradi tega, ker smo imeli priložnosti. A vse še ni izgubljeno, še imamo možnost," je po tekmi dejal Kavčič.

UKRAJINA - SLOVENIJA (Kijev) 2:0 (2:0)
Korkiško 16., Ribalka 42./11-m
Korkiško (Ukrajina) je v 2. minuti podaljška prvega polčasa zapravil 11-m.

Ukrajina: Berezovskij, Kušnirov, Parcvanija, Putraš, Krivcov, Karavajev, Bogdanov, Ribalka (72./Prijma), Šahov, Korkiško, Fedotov (89./Opanasenko).

Slovenija: Oblak, Jović, Trajkovski, Krajnc, Delamea-Milnar (84./Bohar), Mevlja, Lazarević, Kampl, Berič, Jelenič (73./Podlogar), Vučkić.

Sodnik: Michael Oliver (Anglija)

FINSKA - LITVA 3:4 (3:1)
Zulpa 4./ag, Dalla Valle 23., Samusalo 39.; Nakrošius 19., Novikovas 64., Vilkaitis 67., Cernych 95.

ŠVEDSKA 8 6 1 1 15:7 19 SLOVENIJA 9 5 2 2 13:7 17 UKRAJINA 8 4 2 2 15:7 14 FINSKA 9 2 3 4 9:13 9 LITVA 9 3 0 6 8:15 9 MALTA 9 1 2 6 7:18 5