Spretni Thomas Müller je dosegel že deveti zadetek v letošnji sezoni. Foto: EPA
Anthony Ujah je zapravil dve priložnosti za izenačenje. Foto: EPA
Veselje Dortmundčanov na Coface Areni. Foto: EPA
Thomas Tuchel
Thomas Tuchel je na klopi Mainza zamenjal Jürgena Kloppa. Med letoma 2009 in 2014 je zelo uspešno vodil moštvo. Poleti se je preselil v Dortmund, kjer je prav tako nasledil Kloppa. Foto: EPA

Pep Guardiola ima veliko težav s poškodovanimi igralci, med reprezentančnim premorom je ostal še brez Maria Götzeja. Vseeno je prva enajsterica še vedno udarna, tudi na stadionu Weser so imeli Bavarci kar 80-odstotno posest.
Trener Werderja Viktor Skripnik je stavil na organizirano obrambo in kakšen protinapad. V 23. minuti je Thiago Alcantara z leve strani podal pred vrata, branilec Alejandro Galvez ni pokril Müllerja, ki je vtekel v prazen prostor, si zaustavil žogo in jo popolnoma neoviran z levico poslal v mrežo.
Werder se je prebudil prepozno
Na začetku drugega dela je imel Müller še eno priložnosti, v 52. minuti je bil nenatančen še Robert Lewandowski z glavo. Werder je prvič zapretil v 68. minuti, ko je Zlatko Junuzović lepo zaposlil Anthonyja Ujaha, napadalec je prišel do strela s sedmih metrov, vendar se je izkazal Manuel Neuer. Četrt ure pred koncem je Nigerijec meril še mimo vrat. Skripnik je skušal povečati pritisk, v igro je poslal še veterana Claudia Pizarra, ki je pustil neizbrisen pečat tudi v Münchnu. Gostitelji so se prebudili prepozno in do izenačenja ni prišlo.
Zmaga Dortmunda v Mainzu
, ki si je ustvaril veliko ime v Mainzu, je gostoval na Coface Areni z dortmundsko Borussio. Črno-rumeni so se veselili šeste zmage v sezoni (0:2).

Pred dvema tednoma so Dortmundčani doživeli polom na derbiju na Allianz Areni, ko jih je Bayern povozil kar s 5:1. Izgubili so priključek z Bavarci, zato je bila zmaga v Mainzu še toliko bolj pomembna.

V 18. minuti je branilec Niko Bungert izgubil žogo, Henrik Mhitarjan je hitro podal do Pierra Emericka Aubameyanga, ki je v kazenskem prostoru zaposlil Marca Reusa. Nemški reprezentant je z desnico poslal žogo v mrežo. Gostitelji so imeli lepo priložnost v 33. minuti, ko je Jairo odlično izvedel prosti strel, vendar se je izkazal vratar gostov Roman Bürki.

Takoj na začetku drugega polčasa je sodnik Tobias Stieler dosodil zelo sporno enajstmetrovko, Bungert je izbil žogo pred Aubameyangom, ki je padel v kazenski prostor. Če je prekršek bil, se je zgodil zunaj kazenskega prostora. Z bele točke je streljal Reus, izkazal pa se je Loris Karius. Vratar Mainza je obranil že četrto enajstmetrovko v Bundesligi v 14. poskusu. Končni izid je postavil Armenec Mhirtrajan z levo nogo osem minut pred koncem po podaji Aubameyanga.