Thomas Müller je bil junak deževnega popoldneva na Allianz Areni. Foto: EPA
Sandro Wagner
Sandro Wagner, ki v Münchnu ni dobil prave priložnosti za igro, je Bavarce šokiral sredi prvega dela. Foto: EPA
Mahmoud Dahoud
Mahmoud Dahoud je odločil prestižni derbi Porenja. Foto: EPA

Bavarci so imeli izjemno premoč (streli na vrata 36:6, posest žoge 81:19 %), a so bili zelo neučinkoviti. Predvsem v prvem polčasu tudi iz najlepših priložnosti niso znali zatresti mreže, kar je zelo skrbelo Pepa Guardiolo tri dni pred derbijem osmine finala Lige prvakov v Torinu proti Juventusu.

Darmstadt brez peterice nosilcev igre
Prejšnji teden je Darmstadt doma izgubil proti Bayerju iz Leverkusna z 1:2, v zadnjih minutah pa so izbranci Dirka Schusterja delali grobe prekrške in prejeli rumene kartone. Ves teden so bili igralci deležni številnih kritik, da so rumene kartone prejeli namerno, saj so bili s tem kaznovani v Münhnu, kjer realno gledano nimajo veliko možnosti. Manjkali so kapetan Aytac Sulu, Jerome Gondorf, Marcel Heller, Konstantin Rausch in Peter Niemeyer. Rezervisti so odlično izkoristili priložnost, z borbeno igro so vse do 71. minute držai točko.

Bayern napadal, Wagner pa zadel
Guardiola je prvič preizkusil branilca Serdarja Tascija, Philippa Lahma sploh ni bilo v kadru. V uvodne četrt ure so se vrstili napadi Bavarcev, Arturo Vidal je v 10. minuti zadel prečko s 25 metrov, V 25. minuti se je Arjen Robben znašel sam pred vratarjem Christianom Mathenio, ki mu je uspelo žogo odbiti.

Gostje so prvič resneje prišli pred vrata Manuela Neuerja v 28. minuti, ko je po podaji Juniorja Diaza z leve strani žogo za las zgrešil Sandro Wagner. Na desni strani je žogo uspelo zaustaviti Sandru Siriguju, ki je podal pred vrata, kjer je ob neodločnem Tasciju z glavo s štirih metrov mrežo zatresel Wagner. Visoki napadalec je med letoma 1997 in 2008 igral v različnih kategorijah Bayerna, a nato ni dobil prave priložnosti ob številnih zvezdnikih. Gostitelji so do odmora še naprej pritiskali, a jim ni uspelo izenačiti.

Iznajdljivi Müller vedno najde pravo rešitev
V 49. minuti je Rafinha z leve strani podal v kazenski prostor, Müller si je lepo zaustavil žogo s prsmi in jo nato z desetih metrov z desnico potisnil v mrežo. Štiri minute zatem je na Allianz Areni završalo, saj je vstopil ljubljenec občinstva Franck Ribery. V 68. minuti je Robert Lewandowski zatresel mrežo, vendar je bil v prepovedanem položaju.

V 71. minuti je Vidal poslal predložek pred vrata, Müller je znova s prsmi sijajno kontroliral žogo, s hrbtom je bil obrnjen proti vratom, a je vseeno prišel do strela s škarjicami. Z zunanjim delom nogometnega čevlja je z desno nogo sijajno zadel žogo in jo poslal pod prečko. 17. zadetek Müllerja v letošnji sezoni v nemškem prvenstvu.

Lewandowski utrdil vodstvo na lestvici strelcev
Šest minut pred koncem je Ribery z leve strani podal pred vrata, kjer je Lewandowski z desnico s šestih metrov postavil končni izid srečanja. To je bil že 22. zadetek najboljšega strelca Bundeslige.

Dahoud junak derbija Porenja
95. derbi Porenja je dobila Borussia iz Mönchengladbacha. Köln je na Borussia Parku ostal praznih rok (1:0). Odločilni zadetek je dosegel Mahmoud Dahoud v 9. minuti z 12 metrov z desno nogo po podaji Raffaela.