Nogometaši Mure so na prvenstveni lestvici uvrščeni na zadnje mesto, v Evropski ligi pa bodo zaigrali v dodatnih kvalifikacijah. Foto: MMC RTV SLO/Marko Vanovšek
Novinec Aluminij nadigral evropsko Muro

Gostje iz Kidričevega so povedli že v 7. minuti, ko je v polno zadel Adnan Bešić. Nekdanji napadalec Olimpije je po hitro izvedenem prostem strelu izkoristil nepozornost domače obrambe in z roba kazenskega prostora premagal nemočnega vratarja Filipa Drakovića.

Ta je moral po žogo v svojo mrežo tudi deset minut pozneje, ko ga je premagal Robert Kurež. 21-letni Ptujčan je po odlični globinski podaji prehitel Fabjana Cipota in mojstrsko ukanil domačega vratarja za 0:2.

Eterović zadel častni gol
V nadaljevanju je po dobri uri igre zaostanek prepolovil Mate Eterović, ki se je odlično znašel, prestregel strel Arpada Vaša in hladnokrvno zaključil za 1:2. Po Eterovićevem zadetku so se prebudili tudi navijači, ki so svoje ljubljence spodbujali k morebitnemu povratku, ki pa se ni zgodil. V 82. minuti je končnih 1:3 postavil Denis Rešek, ki je odbito žogo brez težav pospravil v mrežo.

MURA 05 - ALUMINIJ 1:3 (0:2)
1.300; Eterović 57.; Bešić 7., Kurež 17., Rešek 82.

Mura 05: Draković, Cipot (21./Buzeti), Majer (46./Kouter), Bohar (76./Sreš), Horvat, Kramar, Vaš, Fajić, Janža, Eterović, Maruško.

Aluminij: Murko, Kožar (60./Kmetec), Topolovec, Žagar (67./Režonja), Sulejmanovič, Drevenšek, Kašnik, Bingo, Medved, Kurež, Bešić (75./Rešek).

MARIBOR 6 4 2 0 9:3 14 CELJE 6 3 3 0 7:4 12 LUKA KOPER 6 3 2 1 5:2 11 GORICA 6 3 1 2 11:8 10 DOMŽALE 6 3 0 3 5:5 9 ALUMINIJ 6 3 0 3 7:8 9 OLIMPIJA 6 2 2 2 11:8 8 RUDAR 6 1 2 3 4:10 5 TRIGLAV 6 1 1 4 1:4 4 MURA 05 6 0 1 5 5:13 1