Matic Črnic (desno) je postavil končni izid tekme v Mariboru, medtem ko je Martin Milec (levo) odigral jubilejno stoto srečanje v vijoličastem dresu. Foto: Aleš Fevžer
Olimpija
Olimpija se je veselila sedme zmage v tej sezoni. Foto: Aleš Fevžer
Poplavljeno igrišče v Celju
Po tekmi v Novem mestu so morali zaradi močnega deževja prestaviti še tekmo v Celju, od koder je tudi ta fotografija. Foto: Twitter/@PrvaLigaSi
Galešić edini strelec na Bonifiki
Mariborčani Domžalam zabili pet golov
Omladič mož odločitve v Stožicah
Deževje spremenilo Portoval v močvirje

Močno deževje je pokvarilo načrt, da bi vseh pet tekem kroga odigrali v enem dnevu. Srečanji Krka - Triglav in Celje - Gorica sta bili zaradi poplavljenih igrišč na stadionih Portoval in Arena Petrol preloženi in bosta odigrani v torek.

Bohar in Črnic v končnici strla odpor Domžal
Mariborčani so se z Domžalami pomerili brez Jeana Philippa Mendyja, Aleksandra Rajčevića in Aleša Mejača, ki imajo zdravstvene težave. V 4. minuti je z glavo prvi zadel Arghus. V 12. minuti je Brazilec pred svojim kazenskim prostorom storil napako pri oddaji žoge, njegovo podajo pa je prestregel Žan Majer in z 20 metrov odlično meril v spodnji levi kot vrat nemočnega Jasmina Handanovića ter izenačil. 10 minut pozneje so Domžale povedle z 1:2, ko je Joshua Parker močno sprožil proti vratom z roba kazenskega prostora in zadel zgornji levi kot.
Vijoličastim je že do odmora uspel nov preobrat. Najprej je v 38. minuti Nusmir Fajić izenačil s strelom po tleh, tri minute pozneje pa je proti vratom gostov prodrl Dejan Mezga in Nejca Vidmarja premagal s strelom pod prečko. Erik Janža je na začetku drugega polčasa izid znova poravnal iz prostega strela z 20 metrov. Zmagovalca sta odločila Damjan Bohar iz bližine s pomočjo vratnice v 77. minuti in Matic Črnic v 85. minuti. Zadnji je pri izidu 3:3 zadel tudi prečko.

Dva zadetka Đermanovića
Olimpija je proti Zavrču igrala brez poškodovanih Tadeja Apatiča in Andraža Šporarja. V 13. minuti se je veselila vodstva, ko se je po kotu Đorđeja Ivelje v kazenskem prostoru najbolje znašel povratnik po poškodbi Dejan Đermanović in zadel z glavo. Isti igralec je vsega štiri minute zatem podvojil prednost zeleno-belih. Tokrat je podal Matic Fink, osamljeni ljubljanski napadalec pa je z levico zadel nasprotni kot Zavrčevih vrat.
Gostje so na 2:1 znižali v 36. minuti. Vratar Aleksander Šeliga je pri izbijanju žoge zadel Finka, od njega pa se je žoga odbila v mrežo. Nik Omladič je v 70. minuti iz prostega strela, ko je žoga zadela živi zid in spremenila smer, znova povišal vodstvo Olimpije, končni izid pa je slabih 10 minut pred koncem postavil Jože Benko po zmedi v domačem kazenskem prostoru.
Đermanović je moral v 77. minuti zaradi nove poškodbe predčasno z igrišča, a z njim ni nič
hujšega.
Galešić odločil z 11-metrovke
V Kopru je edini zadetek v 42. minuti z 11-metrovke dosegel Goran Galešić, "kanarčki" pa še naprej dihajo za ovratnik Mariboru, saj na drugem mestu s tekmo več zaostajajo le za dve točki. Prekršek, zaradi katerega je sodnik pokazal na belo točko, je nad Draženom Pilčićem storil David Kašnik. Velenjčani so imeli nekaj priložnosti za izenačenje, zelo lepo tudi v sami končnici tekme, ko se je pred praznimi vrati znašel Mate Eterović, a je žogo ob pritisku branilca poslal nekaj centimetrov stran od cilja.