Mario Mandžukić je z glavo dosegel četrti zadetek v letošnji sezoni. Foto: EPA
Per Nilsson
Per Nilsson je odščipnil Borussii prvi dve točki v letošnji sezoni. Foto: EPA
Marcel Schmelzer
Marcel Schmelzer je zadel prvič po dveh letih. Foto: EPA

62.000 gledalcev je pripravilo izjemno vzdušje v Veltins Areni. Schalke je v zadnjih tednih blestel in pričakovanja so bila velika. Gostitelji so bili uvodne četrt ure enakovredni. V 17. minuti je Jefferson Farfan ušel po desni strani in podal pred vrata, kjer je Adam Szalai z drsečim štartom preslabo zadel žogo.
V minuti vse odločeno
V 21. minuti je Arjen Robben izvajal kot, Szalai je skočil mimo žoge, Bastian Schweinsteiger pa jo je z glavo poslal v mrežo. Popoln šok za modre, ki so zmedeni krenili iz sredine in izgubili žogo. Franck Ribery je na levi strani zaposlil Davida Alabo, ki je podal pred vrata, kjer je Mario Mandžukić z nebeškim skokom povišal na 0:2. Vratar Timo Hildebrand je bil nemočen, Benediktu Höwedesu na golovi črti pa ni uspelo izbiti žoge. Schalke je bil na tleh, Bavarci so bili še pred polčasom blizu tretjega zadetka.
Ribery in Pizarro potrdila visoko zmago
Tudi v drugem polčasu se slika na igrišču ni spremenila, Bayern je bil vsaj za razred boljši v vseh elementih igre. Četrt ure pred koncem je Alaba z leve strani pred vrati našel Riberyja. Francoz žoge z desnico ni najbolje zadel, vendar je vseeno šla prek golove črte. V 81. minuti je Claudio Pizarro zamenjal Mandžukića. "Pizza" je tri minute zatem postavil končni izid po podaji drugega rezervista Thomasa Müllerja.
Klopp se je z rezervisti opekel
Borussia iz Dortmunda je oddala prvi točki v letošnji sezoni. Po grenkem porazu v Ligi prvakov v sredo v Neaplju so rumeno-črni le remizirali v Nürnbergu (1:1). Jürgen Klopp, ki je ob zadetku Napolija v sredo popolnoma izgubil živce, besedno obračunal s četrtim sodnikom in moral na tribuno, je nekatere nosilce igre pustil na klopi. Nuri Sahin, Robert Lewandowski in Henrik Mhit niso začeli srečanja, v napadu je presenetljivo začel Marvin Ducksch.
Schmelzer zadel iz spornega prostega strela
V 7. minuti je Marco Reus po desni strani v kazenskem prostoru že obšel vratarja Raphaela Schäferja in žogo poslal proti praznim vratom, a jo je tik pred golovo črto rešil Emanuel Pogatetz. Gostitelji so hitro vzpostavili ravnotežje, v 19. minuti je Maik Frantz z glavo že matiral Romana Weidenfellerja, a se je žoga od prečke odbila v polje.
V 37. minuti je veliko napako naredil sodnik Knut Kircher, ki je popolnoma neupravičeno dosodil prosti strel za Borussio 20 metrov od vrat. Frantz niti slučajno ni podrl Jakuba Blaszczykowskega, Poljak je izgubil ravnotežje. Marcel Schmelzer je z levico velemojstrsko zavrtinčil žogo prek živega zidu, zletela je v mrežo tik pod stičiščem vratnice in prečke.
Nilsson izenačil iz prepovedanega položaja
Ob polčasu sta zaradi lažjih poškodb v garderobi ostala Reus in Schmelzer. Nürnberg je drugi polčas začel odločno. V 50. minuti je Marvin Plattenhardt s prostim strelom z desne strani podal pred vrata, kjer je Per Nilsson z desnico zabil žogo v mrežo. Šved je bil v prepovedanem položaju.
Esswein imel na nogi senzacijo
Gostje so v nadaljevanju silovito pritisnili. Sijajni vratar Schäfer je najprej odbil nevaren poskus Duckscha v 56. minuti. Devet minut zatem je vstopil Lewandowski, ki je imel najlepšo priložnost za zmago Borussie, v 77. minuti je sprožil z desnico, a je bil Schäfer znova na pravem mestu. V sodnikovem dodatku je imel veliko priložnost za zmago Nürnberga Alexander Esswein, ki se je po nesporazumu Nevena Subotića in Kevina Grosskreutza znašel sam pred Weidenfellerjem, vendar je s 14 metrov meril za las mimo vrat.
Petersen poglobil krizo Hamburga
99. derbi severa je pripadel Werderju, ki je z 2:0 slavil v Hamburgu. Gostitelji so v veliki krizi, Tortsen Fink je bil odpuščen, ekipo je vodil začasni trener Rodolfo Esteban Cardoso. Junak tekme je bil Nils Petersen, ki je v 32. minuti zadel z drsečim štartom iz bližine po sijajni podaji kapetana Clemensa Fritza z desne strani. Hamburg je v drugem polčasu neuspešno napadal, v sodnikovem dodatku je v napad odšel tudi vratar Rene Adler. Werder je izvedel hiter protinapad, Petersen pa je z lepim lobom s 30 metrov zatresel prazno mrežo.
"Lekarnarji" še naprej blestijo
Bayer iz Leverkusna je zanesljivo odnesel tri točke iz Mainza (1:4). Vse je bilo odločeno že po prvem polčasu, ko je dvakrat zadel Robbie Kruse, enkrat pa Lars Bender.