Manuel Neuer je z nekaj odličnimi posredovanji preprečil poraz Bayerna. Foto: EPA
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski je izkoristil številne napake obrambe Augsburga. Foto: EPA
Pierre-Michel Lasogga
Pierre-Michel Lasogga je z dvema goloma hitro razblinil vse upe Kölna. Foto: EPA

Izbrancem Juppa Heynckesa se je zelo poznala utrujenost, saj ves čas igrajo dve tekmi na teden, gostitelji pa so bili sveži in motivirani. Neuer je v letošnji sezoni prejel le en zadetek, njegova mreža pa miruje že 1.018 minut.

V 17. minuti je Toni Kroos na desni strani sijajno podal v prazen prostor, vtekel je Jerome Boateng in žogo že spravil mimo vratarja Toma Starkeja, na golovi črti pa je odlično posredoval Isaac Vorsah. Pet minut pozneje je Sebastian Rudy s prostega strela podal pred vrata, kjer je najvišje skočil Marvin Compper, žoga je letela tik pod prečko, a Neuer se je maksimalno iztegnil in z izjemno parado ohranil svojo mrežo še naprej nedotaknjeno. V 34. minuti je Gylfi Thor Sigurdsson padel v kazenskem prostoru, Daniel van Buyten ga je povlekel za dres, a Islandec je preveč teatralno odigral padec in sodnik Thorsten Kinhöfer je le odmahnil z roko.

Ribery in Gomez nista imela svojega dne
Franck Ribery
se v prvem polčasu ni naigral, ob odmoru pa je ostal v garderobi zaradi poškodbe stegenske mišice. Vstopil je Arjen Robben, ki pa tudi ni prišel do pravega strela. Najboljši strelec Bundeslige Mario Gomez je igral le 58 minut, nato ga je zamenjal David Alaba, v napad pa se je preselil Thomas Müller. Mreža se je zatresla v 70. minuti, ko je po zmedi v domačem kazenskem prostoru Bastian Schweinsteiger zadel v polno, a je bil v prepovedanem položaju.

Hat-trick Lewandowskega v Dortmundu
Prednost Bayerna pred prvaki iz Dortmunda je skopnela na šest točk. Borussia je gladko odpravila Augsburg (4:0). Robert Lewandowski je po pol ure igre načel mrežo novega prvoligaša po podaji Jakuba Blaszczykowskega. Poljski napadalec je bil natančen tudi tik pred odmorom, potem ko je Gibril Sankoh izbil žogo po prostem strelu Maria Götzeja naravnost na njegovo nogo.

Na začetku nadaljevanja je Ilkay Gündogan v kazenskem prostoru podrl Tobiasa Wernerja. Sankoh je imel z bele točke idealno priložnost za znižanje, a je streljal slabo in Roman Weidenfeller je njegov strel obranil. Lewandowski je četrt ure pred koncem lepo zaposlil Götzeja, ki je bil natančen z desnico z 12 metrov. Najboljši igralec tekme Lewandowski je tri minute pozneje postavil končni izid z glavo.