Wesley Sneijder je takole zgrabil darilo Branka Iliča. Foto: Reuters
Jan Klaas Huntelaar
Jan Klaas Huntelaar je bil večino tekme neviden, a je ob koncu poskrbel za miren zaključek tekme. Foto: Reuters
Robin van Persie
Robin van Persie je dokazal, da ima v nogah prave topove, a je Samir Handanovič odlično posredoval ob njegovem prostem strelu. Foto: Reuters
Matjaž Kek
Matjaž Kek je na koncu tvegal. Točk ni osvojil, a je v drugem polčasu popravil vtis. Foto: Reuters
Usodna napaka Branka Iliča

Varovanci Matjaža Keka so začeli zelo spodbudno, a so hladen tuš doživeli v 14. minuti. Branko Ilič je katastrofalno podal vratarju, žogo je prestregel Wesley Sneijder in zlahka matiral Samirja Handanoviča.

V 22. minuti nova velika napaka slovenske obrambe, Mitja Mörec je na robu kazenskega prostora slabo ustavil žogo, do priložnosti je spet prišel Sneijder, ki je zadel vratnico. Slovenci so se prebudili že v naslednji akciji, ko je Valter Birsa lepo zaposlil Klemna Lavriča, ki je globoko z leve strani prvič resneje ogrozil domačega vratarja.

Tulipani pritiskali tudi ob koncu polčasa
Sneijder je v 36. minuti že tretjič v polčasu nevarno ogrozil slovenska vrata. Robin van Persie je v globino podal do Sneijderja, igralec madridskega Reala je žogo mojstrsko ustavil in nato le za nekaj centimetrov zgrešil desno vratnico Samirja Handanoviča. Tulipani bi zadetek spet lahko dosegli tri minute pozneje, ko je van Persie odlično izvajal prosti strel, a je bil Udinesejev vratar na mestu.

Mirnejši drugi polčas
V drugem polčasu so gostitelji vidno popustili in si niso priigrali nobene večje priložnosti, za kar so jih gledalci v Eindhovnu nagradili s številnimi žvižgi. Slovenija je bila najbližje zadetku v 74. minuti, ko je Boštjan Cesar po podaji Roberta Korena z glavo le za nekaj decimetrov zgrešil vrata. Že minuto pozneje bi Sneijder lahko zadel še v lastno mrežo, saj je nespretno zadel Tončija Žlogarja, žoga pa je spet zgrešila cilj.

Tveganje se na koncu ni izplačalo
V zadnjih minutah je selektor Matjaž Kek v igro poslal tri napadalce. Bolj odprto slovensko igro so gostitelji kaznovali ob koncu tekme, ko je Jan Klaas Huntelaar kronal bliskoviti protinapad. Napadalcu Ajaxa je nesebično podal Ryan Babel.

Romuni že na EP-ju
Albanija je doma remizirala z Bolgarijo 1:1 in na četrtem mestu dohitela Slovenijo. Albanija ima ob tem eno tekmo manj. Romunija je na gostovanju z 2:0 odpravila Luksemburg in si že zagotovila uvrstitev na evropsko prvenstvo. Drugemu mestu so zdaj mnogo bliže Nizozemci, Bolgari imajo le še teoretične možnosti.