Slovenske igralke so tekmovanje začele s porazom, pred dvema dnema jih je na Fazaneriji premagala valižanska ekipa Cardiff z 1:0.

Nogometašice Pomurja do prve zmage

Danes so bile v Beltincih igralke Pomurja precej boljše in tudi učinkovite. Proti Gruzijkam so v prvem delu dosegle dva zadetka z bele točke, obakrat, v četrti in 19. minuti, je v polno zadela Anja Prša.

V nadaljevanju je za povišanje vodstva v 52. minuti poskrbela Luana Zajmi, zadnji gol na tekmi pa je v 89. minuti dosegla Sara Makovec.

Slovenska ekipa ima še možnosti za napredovanje, tekmi zadnjega kroga bosta na sporedu v torek ob 17. uri. Cardiff in Nike bosta igrala v Murski Soboti, Pomurje in Hibernian pa v Beltincih. V Ligo prvakinj z vsakega od osmih kvalifikacijskih turnirjev vodi le prvo mesto.