Robert Lewandowski je s hat-trickom dosegel že 19 golov v letošnji sezoni in je na vrhu lestvice strelcev ujel Pierra Emericka Aubameyanga. Foto: EPA
Karl-Heinz Rummenigge in Carlo Ancelotti
Karl-Heinz Rummenigge je Carklu Ancelottiju predal rože in veliko presto pred začetkom tekme. Foto: EPA
Kingsley Coman
Rezervist Kingsley Coman se je zelo hitro dvakrat vpisal med strelce. Foto: Reuters
Arjen Robben
Arjen Robben je postavil oiko na i gala predstavi. Foto: Reuters
Dominic Maroh
Dominic Maroh ni imel svojega dne v Leipzigu, zato ga je trener Peter Stöger zamenjal ob odmoru. Foto: EPA
Leipzig je vse bližje uvrstitvi v Ligo prvakov. Foto: Reuters

Bavarci so v letošnji sezoni prejeli številne kritike, da ne jemljejo prvenstvenih tekem preveč resno. V spomladanskem delu so še v zadnjih minutah osvojili zmago v Freiburgu in Ingolstadtu, prejšnji teden pa so po zelo slabi predstavi v Berlinu v 96. minuti izvlekli točko (1:1).
Črna serija se nadaljuje
V zadnjih letih je HSV doživel že precej polomov na Allianz Areni (6:0, 5:0, 9:2, 8:0 in 5:0). Gostje s severa Nemčije so na zadnjih osmih domačih obračunih v Münchnu prejeli kar 52 golov (zadeli so le trikrat)! Izbranci Markusa Gisdola so pred dvema tednoma slavili v Leipzigu s 3:0 in ušli z mest, ki vodijo v drugo ligo. Tokrat so bili popolnoma nemočni, na trenutke so spominjali na kakšno mladinsko ekipo.
V uvodne četrt ure so gostje brez težav držali ravnotežje na zelenici, potem pa je v 17. minuti David Alaba ušel po levi strani in v kazenskem prostoru zaposlil Thomasa Müllerja. Vezist, ki mu v letošnji sezoni ne gre po načrtih, je na robu kazenskega prostora opazil Artura Vidala, Čilenec pa je z močnim strelom z desnico matiral Reneja Adlerja. Takoj v naslednjem napadu je ob zmedeni obrambi gostov do strela iz bližine prišel Robert Lewandowski, a je Adler žogo preusmeril v prečko.
V 24. minuti je branilec Mergim Mavraj v kazenskem prostoru podrl Müllerja, z bele točke je Lewandowski poslal Adlerja v napačno smer. Gostitelji so se razleteli po zelenici, Arjen Robben in Douglas Costa sta bila razigrana na obeh krilnih položajih.
Tri minute pred odmorom je Robben na desni strani zaposlil Müllerja, ki mu je uspelo obdržati žogo v polju, našel je Douglasa Costo. Strel Brazilca je Adlerju še uspelo odbiti, a le do Lewandowskega, ki je z desnico poslal žogo pod prečko. Srečanje je bilo do odmora že odločeno.
Razpad sistema pri gostih
Tudi na začetku drugega polčasa je bilo vroče pred vrati Hamburga. Adler se je v 52. minuti izkazal s parado ob strelu Robbna. Nizozemec je dve minuti zatem s peto podal do Lewandowskega, ki je brez težav povišal na 4:0. Obramba gostov je bila popolnoma razredčena, kar je poljski napadalec unovčil v 56. minuti, ko je sijajno našel Müllerja v kazenskem prostoru. Nemški reprezentant bi lahko zaključil akcijo, a je opazil popolnoma samega Alabo, ki je potisnil žogo v prazno mrežo za 5:0.
Coman vstopil in takoj zadel dvakrat
Ancelotti je po uri igranja iz igre potegnil Lewandowskega in Thiaga, vstopila sta Renato Sanches in Kingsley Coman. V 65. minuti je Mats Hummels s svoje polovice z dolgo podajo iskal Comana, žogo je skušal pred Francozom odbiti Johan Djourou, a je to storil zelo nespretno. Podaljšal jo je naravnost do Comana, ki je pritekel sam pred Adlerja in povišal na 6:0. Djourou je delal neverjetne napake, v 69. minuti je poskušal blokirati Robbna, a se je žoga odbila do Comana, ki je s 15 metrov z desno nogo zatresel mrežo.
Končni izid je postavil Robben v 87. minuti, v svojem značilnem slogu je sprejel podajo Douglasa Coste, potegnil proti sredini in si žogo nastavil na levico. Mavraj ga je le opazoval, Nizozemec pa je zatresel malo mrežico za končnih 8:0.
Ancelotti ni pričakoval tako sijajne tekme
"Perfektna tekma, res smo odigrali odlično. Želel sem dobro tekmo ob moji 1.000 tekmi v trenerski karieri, a tako sijajne pa res nisem pričakoval. Müller je bil najboljši igralec na zelenici, čeprav ni dosegel gola," je bil zelo zadovoljen Ancelotti.
"To je bil res grenak poraz. Niti malo se nismo postavili po robu Bayernu, vseh 90 minut smo bili v popolnoma podrejem položaju. Zelo težko bo preboleti tako zaušnico. Ustrašili smo se močnega tekmeca, ki je znal unovčiti vse naše napake," je pojasnil trener Hamburga Gisdol.
Avtogol Maroha v Leipzigu
Prvi zasledovalec Bayerna ostaja Leipzig, ki je premagal Köln s 3:1. Emil Forsberg je zadel že v 5. minuti, ko je preigral Dominica Maroha in z levico zatresel mrežo. Maroh ni imel svojega dne na Red Bull Areni, v 34. minuti je dosegel še avtogol. Naby Keita je z desne strani podal predložek pred vrata, Marohu pa se ni uspelo umakniti in z levim kolenom je poslal žogo v lastno mrežo. Na začetku drugega polčasa ga je zamenjal Simon Zoller.
Köln se je vrnil v igro v 53. minuti, ko je zadel Jujo Osako. Končni izid je postavil Timo Werner v 65. minuti po podaji razigranega Keitaja.