Andreas Weimann je v 41. minuti zadel za vodstvo gostov z 0:2. Foto: Reuters
Wayne Rooney in Bastian Schweinsteiger
Bastian Schweinsteiger je prvič po 9. januarju 2016 igral v prvi postavi Manchester Uniteda ter se ob zmagi nad Wiganom s 4:0 izkazal z golom in podajo. Foto: Reuters

Prejšnjo soboto so redsi v Premier ligi na Anfieldu z 1:3 izgubili proti Swanseaju, v sredo jih je v polfinalu ligaškega pokala z 0:1 šokiral Southampton, tokrat pa je bil zanje usoden drugoligaš Wolverhampton, ekipa, ki je trenutno na 18. mestu v Championshipu.
Gostje so povedli že v 1. minuti, ko je po podaji Helderja Coste s prostega strela z desne strani na daljši vratnici z glavo mrežo zatresel Richard Stearman. Pet minut pred koncem prvega polčasa je po hitrem protinapadu, ko je Liverpool izgubil žogo v kazenskem prostoru gostov, na 0:2 povišal Andreas Weimann. Pri tem se je s prodorom in podajo znova izkazal Costa. Končni izid je v 86. minuti postavil Divock Origi. Trener Liverpoola Jürgen Klopp je spočil kar nekaj udarnih mož.
"Odgovoren sem za to, katere igralce pošljem na zelenico. To je bila zelo slaba predstava, že začeli smo slabo in tudi v nadaljevanju nam ni šlo nič bolje," je povedal Klopp. V torek ob 21.00 na Anfield v Premier ligi prihaja vodilni Chelsea.

Sobota se je slabo končala tudi za nogometaša Liverpoola Sadia Maneja, ki je s Senegalom po 11-metrovkah izpadel v četrtfinalu afriškega prvenstva v Gabonu. S 5:4 je bil boljši Kamerun. Mane je v peti seriji zapravil edino 11-metrovko, njegov strel je ubranil Fabrice Ondoa. Uvrstitev Kameruna v polfinale je potrdil Vincent Aboubakar. V rednem delu tekme in podaljšku gledalci niso videli zadetkov. Na drugem sobotnem srečanju je Burkina Faso z 2:0 izločil Tunizijo (Bance 81., Nakoulma 85.). V nedeljo je Gana z 2:1 premagala DR Kongo (J. Ayew 63., A. Ayew 78./11-m; M'Poku 68.), Egipt pa z 1:0 Maroko (Kahraba 88.). Polfinalna para sta Burkina Faso - Egipt (sreda ob 20.00) in Kamerun - Gana (četrtek ob 20.00).