Prevlada Barcelone na derbijih z Realom se nadaljuje. Katalonci na prvenstvenih tekmah z Madridčani niso izgubili že vse od maja 2008. Foto: Reuters
Alexis Sanchez
22-letni in 169 cm visoki Alexis Sanchez iz obalne Tocopille na severu Čila je v 31. minuti pokazal, zakaj ga je Barcelona pred sezono pripeljala iz Udineseja. Foto: Reuters
Lionel Messi
Lionel Messi je podal za zadetek Sancheza. Foto: Reuters
Andres Iniesta
Fabio Coentrao je takole lovil Andresa Iniesto, ki je Realovi obrambi povzročal precej težav. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo in Cesc Fabregas
Ronaldo je športno stisnil roko Fabregasu. Foto: Reuters
Ronaldo
To ni bil večer Cristiana Ronalda. Pri 1:0 in 1:2 je zapravil lepi priložnosti za Real. Foto: EPA
Jose Mourinho
Jose Mourinho počasi dobiva kompleks Pepa Guardiole. Tokrat se je Portugalec obnašal "lepo". Foto: EPA
Barcelona zmagala v Madridu

Srečanje na deževnem Santiagu Bernabeuu pri vsega dveh stopinjah nad ničlo se je začelo z neverjetno napako vratarja Barcelone Victorja Valdesa. Ta je namreč po samo 21 sekundah igre izbil žogo na nogo Angelu Di Marii, ki je nato podal do Mesuta Özila. Nemec je sprožil z roba kazenskega prostora, žoga se je od Sergia Busquetsa odbila naravnost na nogo Karimu Benzemaju, ki jo je z nekaj metrov poslal pod prečko. Začetniška napaka Valdesa!

Casillas popravil napako Ramosa
V 6. minuti je na spolzki zelenici spodrsnilo Sergiu Ramosu, tako da mu je žogo odvzel Lionel Messi, stekel proti gostujočim vratom in sprožil kakšen meter znotraj kazenskega prostora, a mu je veselje s sijajno parado preprečil Iker Casillas. V 15. minuti je v kazenskem prostoru Barcelone "raztegnilo" Di Mario, tako da je moral po pomoč ob rob igrišča, a se je nato vrnil na zelenico.

Ronaldo nenatančen z roba kazenskega prostora
Barcelona je drugič zapretila v 22. minuti, ko je Xavi s prostega strela z leve strani kazenskega prostora poslal žogo čez živi zid, vendar je bil Casillas na mestu. Na drugi strani je malo kasneje Benzema ob neodločnemu Piqueju lepo našel Cristiana Ronalda, ki je z roba kazenskega prostora meril mimo vrat. Portugalec je bil sam, a mu je žoga odskočila.

Messi in Sanchez zrežirala izenačenje
V 31. minuti pa izenačenje. Messi je preigral nekaj Realovih igralcev, nato pa podal do Alexisa Sancheza, ki je z natančnim diagonalnim strelom po tleh z roba kazenskega prostora zatresel malo mrežico Casillasa. Realovi branilci so zamudili pri blokadi strela. Do polčasa je večinoma sledila igra med obema kazenskima prostoroma. Sodnik Fernandez Borbalan je pokazal rumeni karton Messiju, ker je ta protestiral nad njegovo odločitvijo, da Pepeju po umazanem prekršku nad Sanchezom ne pokaže rumenega kartona. Statistika prvega polčasa je govorila o rahli terenski premoči Barcelone (posest žoge - 43:57), medtem ko sta bili moštvi izenačeni pri strelih v okvir vrat (3:3).

Marcelo matiral Casillasa
Real je v 50. minuti prišel do dveh prostih strelov z okoli 20 metrov, idealnih priložnosti za Ronalda. A Portugalec je najprej zadel živi zid, nato pa je meril naravnost v dobro postavljenega Valdesa. Kar ni uspelo Realu, je v 54. minuti Barceloni. Katalonci so kombinirali pred domačim kazenskim prostorom, žoga se je po eni od akcij odbila do Xavija, ki je udaril z volejem z okoli 20 metrov. Žoga je med letom zadel Marcela, spremenila smer in se od leve Casillasove vratnice odbila v mrežo.

Ronaldo zgrešil, Fabregas pač ne
Trener Jose Mourinho je v 58. minuti Mesuta Özila zamenjal s Kakajem, pet minut kasneje pa je namesto Lassa Diarraja vstopil še Sami Khedira. V 64. minuti je Ronaldo po podaji Kakaja z nekaj metrov z glavo zapravil izjemno priložnost. In že v naslednji minuti je prišla kazen, ko je bliskoviti protinapad in podajo Danija Alvesa na daljši vratnici pričakal Cesc Fabregas, ki je žogo z glavo poslal v mrežo. Zares šolska akcija. V 68. minuti je Mourinho opravil še tretjo menjavo, potem ko je Di Mario zamenjal Gonzalo Higuain.

Na koncu poigravanje Barcelone, nemoč Reala
Real je vse sile vrgel v napad, medtem ko je Barcelona prežala na protinapade. V 84. minuti je nezanesljivi Valdes s precej sreče ustavil poskus Kakaja, na drugi strani pa je Casillas ubranil strel razpoloženega Andresa Inieste, ki se je nekajkrat poigral z domačo obrambo. Barcelona si je v zadnjih minutah priigrala lepe priložnosti za povišanje vodstva, a žoga ni hotela v mrežo, medtem ko so bili domači dokaj nemočni. Končno razmerje v posesti žoge je bilo 60:40 za goste. Varovanci Pepa Guardiole so tako na vrhu lestvice ujeli Real, ki pa ima tekmo manj. Ne glede na to, je po derbiju jasno, da je špansko prvenstvo znova povsem odprto.