Javi Martinez je ob debiju zamenjal Bastiana Schweinsteigerja in igral na poziciji zadnjega veznega. Španec je v Bilbau v lanski sezoni igral kot osrednji branilec. Foto: Reuters
Aaron Hunt, Rene Adler
Rene Adler je obranil prvi poskus Aarona Hunta z bele točke. V drugem polčasu je bil nemočen. Foto: Reuters

Gostje so na Allianz Areni dobro začeli tekmo. Že v četrti minuti je Martin Harnik lepo preigraval, nato pa mu je veselje preprečila vratnica. V 26. minuti je avstrijski napadalec z lepim volejem po prostem strelu Arthurja Boke premagal Manuela Neuerja. Šest minut so Bavarci potrebovali za izenačenje. Thomas Müller je streljal z roba kazenskega prostora, Sven Ulreich pa je žogo odbil predse, najhitrejši pa je bil kar Müller, ki jo je pospravil v mrežo. Že v naslednjem napadu je z izjemnim udarcem z več kot 20 metrov Bayern v vodstvo popeljal Toni Kroos. Še v prvem polčasu so gostitelji povišali prednost. S 35 metrov je mojstrsko Ulreicha presenetil Luiz Gustavo.

Le šest minut na začetku drugega polčasa so Münchenčani potrebovali za kar tri zadetke. Po Müllerjevem strelu je najprej Mario Mandžukić spravil žogo v mrežo. Za tem je z glavo po protinapadu in podaji hrvaškega napadalca drugič mrežo zatresel Müller. Končni izid pa je z glavo postavil Bastian Schweinsteiger. Nemškega vezista je v 77. minuti zamenjal Javi Martinez, ki je tako debitiral za Bayern. Španski nogometaš je iz Bilbaa prišel za 40 milijonov evrov, kar je rekord Bundeslige.

Le točka prvakov
Rumeno-črni so imeli pobudo v prve pol ure, s streloma od daleč sta poskušala kapetan Sebastian Kehl in nekdanji igralec Nürnberga Ilkay Gündogan. Gostitelji so igrali zelo disciplinirano v obrambi in čakali na protinapade oz. prekinitve. Povedli so v 31. minuti po kotu Hirošija Kijotakeja, ko je najvišje skočil napadalec Tomaš Pekhart. 194 cm visoki Čeh je bil višji od Matsa Hummelsa in po strelu z bližine je bil Roman Weidenfeller nemočen.

Borussia je odgovorila še pred odmorom. Z desne strani je predložek poslal Marcel Schmelzer, vratar Raphael Schäfer je stekel iz vrat, a je bil hitrejši Ivan Perišić, ki je stresel prečko, žoga pa se je odbila naravnost na nogo Jakuba Blaszczykowskega. Poljak je zatresel prazno mrežo.

V 63. minuti so bili varovanci Jürgena Kloppa blizu vodstva, po kotu je z glavo streljal Hummels, a je branilec Javier Pinola žogo odbil z golove črte. Strateg Borussie je v igro poslal Maria Götzeja, ki je bil pravi as iz rokava že ob zmagi prvakov nad Werderjem (2:1) v uvodnem krogu. V zaključku je bil Nürnberg celo bližje trem točkam, saj je Slovak Robert Mak pet minut pred koncem zadel vratnico.

Velika neumnost Salihovića
Na vrhu lestvice je presenetljivo Eintracht iz Frankfurta, ki je zanesljivo zmagal v Hoffenheimu (0:4). Veliko neumnost si je privoščil Sejad Salihović, ki je vstopil v 69. minuti in bil po treh minutah izključen zaradi dveh rumenih kartonov po prekrških. Izbranci Markusa Babbla so na koncu ostali le z deveterico, saj je bil izključen še Stephan Shröck, kar so gostje znali izkoristiti.

Hunt drugič natančnejši
Werder je v večnem derbiju severa ugnal Hamburger SV z 2:0. V 51. minuti je Dennis Aogo v kazenskem prostoru podrl Nilsa Petersena, z bele točke je zadel Aaron Hunt, ki je v 42. minuti zapravil enajstmetrovko. Rene Adler je v prvem polčasu njegov poskus sijajno obranil, v drugem delu pa je bil nemočen. Končni izid je postavil razigrani Petersen z desnico v 67. minuti, napadalec je v Bremnu kot posojeni igralec Bayerna.

Van der Vaart le na tribuni, Badelj igral 45 minut
Med 42.100 gledalci na razprodanem Weserstadionu sta bila tudi Rafael van der Vaart in njegova prikupna žena Sylvie. Nizozemski zvezdnik se je v petek vrnil v Hamburg, kjer ga čaka krčevit boj za obstanek. V prvem polčasu je igral Milan Badelj, ki je v torek odigral zadnjo tekmo za zagrebški Dinamo v Ljudskem vrtu.