Lionel Messi je bil prvo ime srečanja v Amsterdamu. Foto: Reuters
Franck Ribery
Franck Ribery je na Allianz Areni v 38. minuti zatresel mrežo Rome, potem ko je lepo kombiniral z Davidom Alabo. Foto: Reuters
Yaya Toure
Yaya Toure je v osmi minuti poravnal izid na Etihadu, a srečanja ni končal, saj je moral zaradi drugega rumenega kartona z zelenice v 82. minuti. City je srečanje končal z devetimi nogometaši. Foto: EPA
Luiz Adriano
Luiz Adriano je za Šahtar dosegel hat-trick in je postal prvi nogometaš v zgodovini Lige prvakov, ki je devet zadetkov dosegel že po štirih krogih. Foto: Reuters

Argentinski napadalec je 71 zadetkov dosegel šele na svoji 90. tekmi v Ligi prvakov, rekorder Raul je za tolikšno bero golov potreboval 144 tekem. Messi je legendarnega napadalca Reala ujel pri 27 letih. V dresu Barcelone je Xavi odigral že 150. tekmo v evropskih tekmovanjih.

Messi z glavo zadel za 1:0
Amsterdamčani so se dobro zoperstavili Barci in si v izenačenem prvem polčasu priigrali prvo lepo priložnost, ko je Davy Klaassen nevarno streljal, a se je z obrambo izkazal Marc-Andre ter Stegen. Barca je sicer zadela že v uvodnih minutah, a je Neymar mrežo zatresel po nedovoljenem položaju, v 36. minuti pa je s prostega strela natančno meril Messi, toda Jasper Cillessen je strel ubranil, nato pa izgubil zračni dvoboj povsem na levi strani kazenskega prostora z Marcom Bartro, ki je žogo poslal pred vrata, Messi pa je z glavo zadel za 1:0.

S podplatom za 71. zadetek v Ligi prvakov
V drugem polčasu je bila Barcelona nevarnejša, a v 67. minuti je rezervist Arkadiusz Milik z glavo stresel vratnico. Štiri minute pozneje so gostitelji ostali brez Joëla Veltmana, ki je prejel drug rumeni karton. Le pet minut za tem je Messi prodiral z leve proti desni, si s Pedrom, ki je dve minuti pred tem vstopil namesto Neymarja, izmenjal dvojno podajo. Španski reprezentant je podal pred vrata, Messi pa s podplatom povišal prednost. Sijajni Argentinec je imel še nekaj priložnosti, a mu je nov rekord preprečil Cillessen.

Ribery 'prebil led' na Allianz Areni
Nogometaši Rome so uvodne minute srečanja proti Bayernu na Allianz Areni odigrali bistveno bolje kot na svojem stadionu, ko so na odmor odšli že s petimi goli zaostanka. Tokrat so Bavarce dobro zaustavili, v 25. minuti so zahtevali tudi 11-metrovko, potem ko je v kazenskem prostoru padel Radja Nainggolan, a je glavni sodnik Cüneyt Cakir le zamahnil z roko. V 33. minuti je z desne strani Xabi Alonso izvedel prosti strel in za slab meter zgrešil vrata Lukasza Skourupskega. Poljak je moral po žogo v svojo mrežo pet minut pozneje, ko je v polno zadel Franck Ribery. Ta je na levi strani kombiniral z Davidom Alabo, ki je s povratno podajo Francoza lepo zaposlil, 31-letnik pa je z natančno odmerjenim strelom žogo ob vratnici poslal v gol.

Götze mojstrsko ukanil Skourupskega
V nadaljevanju so Bavarci igrali mirno, v 58. minuti je Skorupski po predložku iz kota žogo grdo zgrešil, lepo priložnost je zapravil Mehdi Benatia, ki je nepripravljen sprožil mimo vrat. Precej bolj natančen je bil v 64. minuti Mario Götze, ki je po predložku Roberta Lewandowskega z leve z lobom premagal gostujočega vratarja. Zadnjo pravo priložnost so Rimljani zapravili v 84. minuti, ko je Nainggolan ogrel dlani Manuela Neuerja. Bavarci so si z zmago že zagotovili napredovanje v osmino finala.