Islandci so z zmago ujeli Hrvate na vrhu lestvice pri 13 točkah. Foto: Reuters
Mario Mandžukić in Birkir Sävarsson
Dvoboj Maria Mandžukića in Birkirja Sävarssona. Foto: Reuters
Aaron Ramsey in Nemanja Matić
Nemanja Matić poskuša ustaviti Aarona Ramseyja na tekmi v Beogradu. Foto: Reuters
Velika zmaga Islandije, Wales do točke v Beogradu
Srbi remizirali, Hrvati izgubili

Junak gostiteljev je bil Hördur Magnusson, ki je mrežo zatresel z ramenom (!) po strelu iz kota. Branilec angleškega drugoligaša Bristol Cityja je svoj drugi reprezentančni gol dosegel s šestih metrov. Varovanci Anteja Čačića vse od začetka tekme niso našli odgovora za organizirano in disciplinirano igro domačih. Priložnosti je bilo malo, strel, po katerem je žoga končala v mreži, je bil šele tretji v okvir vrat na tekmi.
Islandci so na vrhu lestvice skupine I ujeli Hrvate pri 13 točkah, le dve manj pa imata Turčija in Ukrajina, ki sta v gosteh premagali Kosovo (1:4) oziroma Finsko (1:2).
Srbi in Irci niso dovolili bližje Walesu in Avstriji
Zanimivo je bilo tudi v Beogradu, kjer sta se Srbija in Wales razšla z 1:1. V 35. minuti so povedli gostje, z 11-metrovke je zadel Aaron Ramsey, potem ko je prekršek nad Samom Vokesom storil Luka Milivojević. V 74. minuti je iz bližine izenačil Aleksandar Mitrović, s čimer je obrodil sad pritisk gostiteljev v drugem polčasu. Valižani so igrali brez kaznovanega Garetha Bala, manjkalo pa je še nekaj članov prve postave.
Srbija je z 12 točkami še naprej na vrhu lestvice skupine D. Enako število točk ima tudi Irska, ki se je v Dublinu z Avstrijo prav tako razšla z 1:1, potem ko je izid izenačila pet minut pred koncem. Wales in Avstrija sta v šestih krogih zbrala po 8 točk.

Septembra obračun Španije in Italije za prvo mesto
V skupini G je v Skopju Španija proti Makedoniji slavila zmago z 1:2, v prve pol ure sta se med strelce vpisala David Silva in Diego Costa. Častni gol za domače je v 66. minuti prispeval branilec Rijeke Stefan Ristovski po izjemnem samostojnem prodoru s sredine igrišča in strelom v zgornji kot.
Italija je v Vidmu mrežo Liechtensteina napolnila s petimi goli (5:0). Obe reprezentanci nadaljujeta mrtvi tek na prvih dveh mestih s po 16 točkami. 2. septembra se bosta srečali na Santiago Bernabeuu v Madridu.