Antoine Griezmann je bil strelec obeh zadetkov Atletica. Foto: Reuters

Slovenski vratar je letos prejel le dva gola. V tretjem krogu je moral dvakrat žogo pobrati iz svoje mreže, ko je Atletico izgubil derbi proti Barceloni, Oblaka pa sta premagala Neymar in Lionel Messi. Proti Getafeju, tekmecu iz predmestja prestolnice, Oblak ni imel veliko dela, tudi pri vseh nevarnejših situacijah je bil dobro postavljen.

Colchonerosi so na Vicente Calderonu hitro povedli. Že v četrti minuti so izpeljali uspešno akcijo, ko je po podaji iz kota Vicente Guaita odbil le do Gabija. Domači kapetan je žogo poslal pred vrata, kjer jo je zaustavil Antoine Griezmann in zatresel mrežo.

V drugem polčasu je bilo najnevarneje pred Oblakovimi vrati, ko je Pedro Leon v 62. minuti žogo po lepi akciji poslal ob vratnici. Nove tri točke gostiteljev, s katerimi so vsaj za en dan prevzeli vodstvo na lestvici, je potrdil Griezmann. Lepo je žogo prek obrambe gostov poslal rezervist Tiago Mendes, Jackson Martinez pa jo je nesebično podal francoskemu napadalcu, ki jo je poslal v nebranjeno mrežo.

Granda je na domačem terenu izgubila proti Real Sociedadu (0:3). Vse tri gole je zabil napadalec Baskov Imanol Agirretxe. Rene Krhin je igral vso tekmo.