Novi Atleticov stadion Wanda Metropolitano so odprli s spektakularno slovesnostjo, na kateri so sodelovali tudi padalci. Foto: Reuters
Antoine Griezmann je po predložku Angela Corree zadel po uri igre. Foto: Reuters

Zmagi Barcelone in Reala
16. september 2017 ob 23:51,
zadnji poseg: 17. september 2017 ob 23:31
Madrid - MMC RTV SLO

Barcelona je tudi v 4. krogu španskega nogometnega prvenstva ohranila stoodstotni izkupiček, čeprav je na gostovanju pri Getafeju po prvem polčasu zaostajala z 1:0. Na koncu je bilo 1:2.

V 39. minuti je za domače s sijajnim volejem zadel Japonec Gaku Šibasaki, vendar sta v drugem delu preobrat pripravila rezervista Denis Suarez in Paulinho. Prvi je na igrišče prišel po odmoru namesto nerazpoloženega kapetana Andresa Inieste in v 62. minuti izenačil z lepim zavitim strelom po podaji Sergija Roberta.

Poletna okrepitev Paulinho je v 77. minuti zamenjal Ivana Rakitića in sedem minut pozneje z močnim strelom postavil končni izid po prodoru v kazenski prostor, ko mu je podal Lionel Messi.

Dembele bo počival tri ali štiri mesece
Barca je sicer že v 29. minuti ostala brez Ousmaneja Dembeleja, ki si je poškodoval zadnjo stegensko mišico na levi nogi. Pregledi so pokazali, da bo okrevanje trajalo tri ali štiri mesece. V naslednjih dneh ga bo operiral specialist za takšne poškodbe Sakari Orava na Finskem.

To pomeni, da Dembele, ki je uradno za 105 milijonov evrov, z dodatki v pogodbi pa za kar 147 milijonov prišel iz Borussie Dortmund, letos skoraj zanesljivo ne bo več igral. Zaradi poškodbe bo 20-letnik izpustil večino tekem Lige prvakov v skupinskem delu, verjetno pa bo zamudil tudi svoj prvi el clasico, ki bo na sporedu 23. decembra. Za Francijo ne bo mogel igrati na zadnjih dveh kvalifikacijskih tekmah za SP 2018 proti Bolgariji in Belorusiji.

Griezmann dosegel gol za zgodovino
Atletico Madrid je odigral prvo tekmo na novem stadionu Wanda Metropolitano in z 1:0 premagal Malago. V 61. minuti je edini zadetek iz bližine dosegel Antoine Griezmann, potem ko se je na desni strani svojemu čuvaju izognil Angel Correa in pred vrata poslal uporaben predložek.

Jan Oblak je pred 68.000 gledalci zbral štiri obrambe in bil skupaj z Griezmannom statistično najboljši igralec tekme. Po 0:0 prejšnjo soboto v Valencii in enakem izidu v torek v Ligi prvakov proti Romi je tretjič zapored ostal nepremagan.

Real brez štirih nosilcev igre do zmage na Anoeti
Real Madrid je v nedeljo zvečer gostoval v San Sebastianu, kjer je ugnal Real Sociedad (1:3). Zinedine Zidane na vroči Anoeti ni mogel računati na številne nosilce igre. Cristiano Ronaldo in Marcelo sta bila kaznovana, Toni Kroos in Karim Benzema pa sta poškodovana. V napadu je poleg Marca Asensia začel 20-letni Borja Mayoral.

Rodrigues najprej v pravo, nato pa v napačno mrežo
V 19. minuti je prav Mayoral sijajno unovčil ponujeno priložnost, ko je zadel z desnico, potem ko je Sergio Ramos odlično zadržal žogo v kazenskem prostoru. Deset minut zatem je Kevin Rodrigues izenačil z volejem z levico, Keylor Navas je slabo posredoval. Rodrigues je v 35. minuti stresel okvir vrat, nato pa so gostje krenili v protinapad. Mayoral je z desne strani podal pred vrata, kjer je Rodrigues spremenil smer žogi, ki je končal v mreži.

Končni izid je po uri igre postavil Gareth Bale, ki je v silovitem šprintu prišel do žoge po dolgi podaji Isca in jo mojstrsko poslal prek vratarja Geronima Rullija v mrežo.