39-kratni paragvajski prvak bo v naslednjih tednih lovil že svoj četrti naslov južnoameriškega klubskega prvaka. Foto: EPA

Paragvajci so na prvi tekmi doma v Asuncionu slavili z 2:0 in so tako s skupnih 2:1 napredovali že v svoj sedmi finale južnoameriške "lige prvakov", katero so do zdaj osvojili trikrat (1979, 1990 in 2002).

Na povratni tekmi v Kolumbiji je Santa Fe dobro izkoriščal prednost domačega igrišča, ki leži kar na 2.640 m. Po prostem strelu v 76. minuti je Walter Medina vendarle ugnal prvega zvezdnika tekme vratarja Olimpie Martina Silvo. Po vprašljivem golu, ko ni bilo jasno, ali je žoga res prečkala črto v polnem obsegu, je Santa Fe sprožil ofenzivo za izenačenje skupnega izida, a je Silva ostal junak večera, šest minut pred koncem pa mu ga je rešila še vratnica.

Drugega finalista bo dala povratna tekma med Atleticom Mineirom in Newell'som, pri čemer argentinski prvaki proti Ronaldinhu in druščini prav tako branijo prednost z 2:0.