Dragan Čadikovski je že v 13. minuti popeljal Olimpijo v vodstvo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Darko Birjukov
Domžalčanom, ki imajo veliko težav s poškodbami, v zadnjem času ne gre najbolje. Po izpadu iz Pokala Hervis so izgubili tudi zadnje tri tekme v državnem prvenstvu. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Preostala tri srečanja bodo v nedeljo.

Vršič že pri številki devet
V Stožicah je Olimpija vse tri zadetke dosegla v prvem polčasu in se oddolžila Koprčanom za poraz v Pokalu Hervis pred desetimi dnevi. Znova je prednjačil Dare Vršič, ki je dvakrat zadel v polno in je z devetimi goli najboljši strelec lige.
Gostujočo mrežo je sicer načel Dragan Čadikovski v 13. minuti. Makedonec je zadel po podaji Erika Salkića. S strelom ni okleval, žoga se je odbila od tal, vratar Igor Nenezić pa ni dobro posredoval. Vršič je na 2:0 povišal v 27. minuti. Anej Lovrečič je streljal z 20 metrov, Nenezić je žogo odbil, a le na glavo Vršiča, ki mu je ni bilo težko potisniti v mrežo. V 40. minuti je za 3:0 natančno meril po tleh s prostega strela z 18 metrov.

V drugem delu so Koprčani prevzeli pobudo na igrišču, domači pa so prežali na protinapade. Potem ko je Damirju Hadžiću v 73. minuti po kotu in strelu z glavo Elvis Džafić preprečil veselje, pa je bil štiri minute pozneje po identični akciji akciji nemočen. Milivoj Bračun je doživel prvi poraz na koprski klopi.

V Celju trije zadetki v drugem polčasu
Celjani, med katere se je vrnil Sebastjan Gobec, manjkal pa je Zoran Pavlović (počival je zaradi odstranitve modrostnega zoba), so bili že v prvem polčasu boljši, a niso zadeli. Najlepšo priložnost je imel Dario Šmitran, ki je le za malo zgrešil cilj.
V 51. minuti je Denis Popović krenil po levi strani in poskušal s predložkom v sredino, vendar se je izkazalo, da je to strel proti vratom, žoga pa se je od daljše vratnice odbila v mrežo za vodstvo z 1:0. Pet minut pozneje je Roman Bezjak na levi strani preigral enega izmed branilcev, s sedmih metrov močno streljal ter zadel ob prvi vratnici.
Kljub bolj zadržani igri v nadaljevanju so gostitelji v sodnikovem podaljšku še enkrat zatresli mrežo. Strelec je bil rezervist Tadej Kotnik, ki je ob svojem debiju z diagonalnim strelom žogo poslal v desni kot vrat Nejca Vidmarja. Domžalčani imajo že nekaj časa številne težave s poškodbami, tokrat je zaradi težav z gležnjem manjkal še Damir Pekić.
11. krog:
CM CELJE - DOMŽALE 3:0 (0:0)
500; Popović 51., Bezjak 56., Kotnik 91.
CM Celje: Mujčinović, Akakpo, Krajcer, Popović, Bezjak, Kapić, Močivnik (74./Kotnik), Radulović, Gobec, Firer (81./Krljanović), Šmitran (53./Medved).
Domžale: Vidmar, Diallo , Teinović, Horvat, Zadnikar (67./Papež), Zatkovič , Smukavec (62./Požeg Vancaš), Korun , Vrhunc (46./Želko ), Balkovec, Osmanaj.

OLIMPIJA - LUKA KOPER 3:1 (3:0)
600; Čadikovski 13., Vršič 27., 40.; Hadžić 77.

Olimpija:
Džafić, Jović, Salkič, Škerjanc (72./Nunić), Anđelković , Omladič, Vršič, Radujko, Čadikovski (81./Božić), Lovrečič (33./Valenčič), Sretenović.
Luka Koper: Nenezić , Žibert , Linić (82./Kajtazi), Struna , Aganović (63./Gavrić), Bagarić, Stančič, Hadžić, Bubanja (71./Šme), Osterc, Kelenc.

Nedelja ob 15.00:

TRIGLAV - RUDAR

MURA 05 - HIT GORICA

Ob 18.00:
MARIBOR - NAFTA
MARIBOR 10 6 3 1 23:12 21 OLIMPIJA 11 6 3 2 20:14 21 RUDAR 10 5 2 3 18:14 17 HIT GORICA 10 4 3 3 15:8 15 DOMŽALE 11 4 3 5 14:15 15 CM CELJE 11 3 3 5 15:15 12 MURA 05 10 3 3 4 8:14 12 TRIGLAV 10 3 1 6 5:18 10 NAFTA 10 2 3 5 10:12 9 LUKA KOPER 11 1 6 4 9:15 9