Ekstremni višini ni kos niti najboljši nogometaš na svetu. Takole je Messi bruhal že med 1. polčasom tekme Bolivija - Argentina (1:1). Foto:
Marcelo Martins Moreno (Bolivija)
Marcelo Martins Moreno je imel po vodilnem golu za Bolivijo tudi še nekaj priložnosti, da bi zadal Argentini drugi poraz na južnoameriških kvalifikacijah. Foto: EPA
Evo Morales in Lionel Messi
Bolivijski predsednik Evo Morales, tudi sam navdušen nogometni navijač, je po koncu tekme izmučenemu Messiju na stadionu slovesno podelil tipičen andski pončo. Foto: EPA

Bolivijski napadalec Marcelo Martins Moreno je z glavo zadel v 25. minuti in popeljal gostitelje v vodstvo. Za goste pa je tik pred odhodom na odmor prav tako z glavo zadel Ever Banega, ki je izkoristil izjemno podajo najboljšega nogometaša sveta Lionela Messija.

Messi med odmorom bruhal
"Vnaprej smo vedeli, da nam bo izjemno težko. Naša strategija je bila le, da skušamo zdržati do konca tekme. To je za nas fantastična točka," je za argentinsko televizijo dejal Messi, ki mu je naprej bilo slabo že med 1. polčasom, nato pa je med odmorom bruhal, zaradi česar je prišlo tudi do manjše zamude z nadaljevanjem tekme. "Da, utrujen sem. Grozno je igrati tukaj, ko skušaš kaj hitro odigrati, moraš potem veliko počivati," je superzvezdnik Barcelone skušal pojasniti težave med igro.

Pred štirimi leti v La Pazu ponižan tudi Maradona
Na koncu so se Argentinci silovito upirali pritiskom Bolivijcev, ki so imeli ob iztekanju časa vse vidnejšo prednost zaradi visoke nadomorske višine, na katero se gostje tokrat niso mogli dolgo pripravljati. Vseeno je "gavčom" šlo v La Pazu veliko bolje kot ob zadnjem gostovanju pred štirimi leti, ko je Argentina pod vodstvom Diega Maradone doživela enega najhujših porazov s 6:1.

Urugvaj in Paragvaj vse bolj oddaljena od Brazilije
Ekvador je po zaostanku igraje s 4:1 opravil s Paragvajem, tako so se Ekvadorci povzpeli na 2. mesto, Paragvajci pa padli prav na zadnje mesto. Od svetovnega prvenstva se je še bolj oddaljil južnoameriški prvak Urugvaj, tretji s SP 2010, ki je z 0:2 izgubil proti Čilu. Venezuelci so z zgodnjim golom Rondona premagali Kolumbijce z 1:0 in tako ohranjajo možnosti za prvi nastop na mundialu v zgodovini.