Vratar Milana Christian Abbiati je bil ob mojstrovini Rodriga Palacia brez moči. Foto: EPA
Mario Balotelli
Mario Balotelli ni uspel zatresti mreže svojega nekdanjega kluba. Foto: EPA
Valentino Rossi
Derbi na San Siru si je ogledal tudi motociklistični zvezdnik Valentino Rossi, ki je velik navijač Interja. Foto: EPA
Paul Pogba
Juventus je v Bergamu, kjer je z 1:4 premagal Atalanto, podaljšal zmagoviti niz na devet tekem. Po osmih tekmah, ko je Gianluigi Buffon svojo mrežo ohranil nedotaknjeno, je sicer tokrat prejel prvi zadetek. Foto: EPA
Mehdi Benatia
Roma je še naprej neporažena, ob zmagi nad Catanio s 4:0 je dvakrat zadel maroški branilec Mehdi Benatia. "V prvem polčasu nismo igrali zelo dobro, v drugem pa izjemno. Takšno Romo bi rad videl vedno," je povedal trener Rudi Garcia. Foto: EPA
Gonzalo Higuain
Napoli je v soboto iztržil le točko na gostovanju pri Cagliariju (1:1), ki je neporažen že šest tekem zapored. Foto: EPA

Edini strelec je bil v 86. minuti Rodrigo Palacio, ki je ob Cristianu Zapati iz bližine s peto sijajno preusmeril žogo v mrežo po podaji Fredyja Guarina z desne strani.

V začetni enajsterici Interja ni bilo presenečenj, ga je pa pripravil trener Milana Massimiliano Allegri, ki je namesto pričakovanega Alessandra Matrija v prvo postavo raje uvrstil Riccarda Saponaro, tako da je bil do 75. minute edini napadalec Mario Balotelli. Valter Birsa je poškodovan.
Milan dolgo časa nevarnejši tekmec
V prvem polčasu so bili rdeče-črni bolj nevarni in so imeli nekaj priložnosti, vendar niso resneje ogrozili Handanovića. Andrea Poli je v 30. minuti iz ugodnega položaja streljal prek praznih vrat. Inter je v 41. minuti neuspešno zahteval 11-metrovko, ko je v kazenskem prostoru Zapata ustavil Palacia. Sodnik Paolo Silvio Mazzoleni bi lahko pokazal na belo točko, a se za to ni odločil.
Na začetku drugega polčasa je imel še naprej nekoliko več od igre Milan. Handanović je dobro ubranil strel Balotellija, v nadaljevanju akcije pa je z roko v svojem kazenskem prostoru igral Juto Nagatomo, a sodnik znova ni dosodil 11-metrovke.
Pritisk Interja obrodil sadove
Proti koncu tekme je Inter zaigral bolj tvegano, vstopila sta Mateo Kovačić in Mauro Icardi. Že v 81. minuti je Palacio zapretil dvakrat v isti akciji (izkazal se je vratar Christian Abbiati), pet minut pozneje pa se je 31-letni Argentinec le veselil svojega sploh prvega gola proti Milanu. Priložnost za izenačenje je imel v 94. minuti Balotelli, a je Handanović žogo po njegovem prostem strelu s strani pred glavo Giampaola Pazzinija izbil v kot.
Kriza Milana se nadaljuje. V zadnjih dveh mesecih je v Serie A zmagal samo enkrat in na lestvici zaseda zelo skromno 13. mesto.

17. krog:
INTER
- MILAN 1:0 (0:0)
Palacio 86.
RK: Muntari 93./Milan

Inter: Handanović, Campagnaro, Rolando , Juan Jesus , Jonathan, Taider ( 57./Kovačić), Cambiasso ( 82./Icardi), Zanetti ( 68./Kuzmanović), Nagatomo, Guarin , Palacio.

Milan:
Abbiati, De Sciglio , Zapata, Bonera, Constant ( 46./Emanuelson), Poli ( 88./Pazzini), de Jong , Muntari , Kaka, Saponara ( 75./Matri), Balotelli .

Sodnik: Paolo Silvio Mazzoleni

ATALANTA - JUVENTUS 1:4 (1:1)
Moralez 15.; Tevez 6., Pogba 46., Llorente 75., Vidal 79.

VERONA - LAZIO 4:1 (2:1)
Toni 5., 78., Iturbe 44., Romulo 63.; Biglia 27.

ROMA - CATANIA 4:0 (1:0)
Benatia 18., 59., Destro 55., Gervinho 80.

SAMPDORIA - PARMA 1:1 (1:0)
Eder 44.; Lucarelli 64.

SASSUOLO - FIORENTINA 0:1 (0:0)
Rossi 82.
Kurtić (Sassuolo) je igral od 46. minute, Iličić (Fiorentina) pa do 90. minute. V 88. minuti je zadel vratnico.

TORINO - CHIEVO 4:1 (1:1)
Immobile 45., 65., Vives 80., Cerci 93.; Thereaux 9.
Lazarević je igral od 69. minute, Cesar (Chievo) pa je počival zaradi kartonov.

BOLOGNA - GENOA 1:0 (0:0)