Nogometaši Alcorcona se veselijo velike zmage. Foto: EPA
Jerzy Dudek
Jerzy Dudek je tokrat dobil priložnost od prve minute, a si je po tekmi zagotovo želel, da je ne bi. Foto: EPA
Rafael Van der Vaart in Borja Gomez
Otrok Real Madrida Borja Gomez je nekdanjim delodajalcem pošteno zagrenil življenje. Foto: EPA
Milivoje Novakovič
Milivoje Novakovič je dosegel drugi zadetek v sezoni, potem ko je pred 10 dnevi prvič zadel tudi v prvenstvu. Foto: Reuters

Resda je Real igral brez Cristiana Ronalda, Kakaja ter še nekaterih drugih igralcev, a takšnega spodrsljaja proti klubu, ki ima z 1,1 milijona evrov kar štiristokrat (!) manjši proračun, si ne bi smel privoščiti. To je že tretji poraz na zadnjih petih tekmah za varovance Manuela Pellegrinija.

Potrdil pravilo "bivšega"
Klub iz mesteca, ki leži 13 kilometrov jugozahodno od Madrida, je v 16. minuti v vodstvo popeljal nekdanji igralec Realove mladinske ekipe Borja Gomez. Na 2:0 je z avtogolom povišal Alvaro Arbeloa. Izid polčasa je postavil Ernesto Gomez, izid tekme pa s svojim drugim golom Borja. Sreča v nesreči je ta, da imajo Madridčani še popravni izpit. Povratna tekma bo namreč 10. oziroma 11. novembra.

Raul: "Ponižujoča lekcija"
"Dali so nam ponižujočo lekcijo," je bil redkobeseden kapetan Raul, še najboljši med slabimi "madridisti". Predsednik Florentino Perez, ki je poleti zakrivil zapravljanje, je prosil javnost za odpuščanje. "To je bila ena žalostna noč, a jo moramo profesionalno preživeti. Ne smemo se skrivati pred odgovornostjo, toda smo ponosno moštvo, ki se bo hitro pobralo," zatrjuje Perez.

NovaGol začel potop Trierja
V osmini nemškega pokala sta izpadla bundesligaša Stuttgart in Borussia Dortmund. Milivoje Novakovič se je s Kölnom veselil napredovanja v četrtfinale, potem ko je s 3:0 padel Trier. 'Nova', ki je tako kot Mišo Brečko igral vso tekmo, je zabil vodilni gol.