25-letni vezist Ivan Perišić, ki igra v Wolfsburgu, je dosegel oba hrvaška zadetka na Mestnem stadionu v Osijeku. Foto: EPA
Robin van Persie
Nizozemska je z golom Robina van Persieja v Rotterdamu premagala Gano (1:0). Foto: EPA
Riccardo Montolivo
Riccardo Montolivo bo moral izpustiti svetovno prvenstvo v Braziliji. Foto: EPA

Hrvati so v Osijeku pred 15.000 gledalci povedli v 14. minuti, ko je Ivan Perišić izkoristil podajo Ivana Rakitića, nato pa z diagonalnim strelom v levi zgornji kot matiral vratarja Malija Diakito.

Hrvaška je vodstvo povišala v 64. minuti. Po podaji iz kota je Ivica Olić podaljšal žogo na drugo vratnico, kjer je osamljeni Perišić pospravil žogo v mrežo za 2:0.

Modrić požel ovacije
Mali je znižal izid v 79. minuti, ko je Kalifa Traore zadel po akciji iz kota. To je bil sploh prvi udarec Malija v okvir vrat. Luka Modrić, ki je z madridskim Realom osvojil Ligo prvakov, je v igro vstopil v zadnjih 15 minutah in požel ovacije. Hrvaški selektor Niko Kovač je po tekmi objavil seznam 23 nogometašev, ki bodo potovali v Brazilijo.

Montolivo iz Londona z zlomljeno golenico
Italija se je v Londonu z Irsko razšla brez golov. Selektor Cesare Prandelli na igrišče ni poslal najmočnejše postave. Tekmo je zaznamovala poškodba Riccarda Montoliva, ki si je že v 10. minuti zlomil golenico, tako da Brazilije ne bo videl. Montolivo jo je skupil po štartu Alexa Pearcea. Tudi Portugalska se je brez Cristiana Ronalda z Grčijo razšla z 0:0.

PRIJATELJSKE TEKME

HRVAŠKA - MALI 2:1 (1:0)
Perišić 15., 64.; Traore 79.

Hrvaški seznam za Brazilijo
Vratarji:
Stipe Pletikosa (Rostov), Danijel Šubašić (Monaco), Oliver Zelenika (Dinamo Zagreb);

Branilci: Darijo Srna (Šahtar Donjeck), Dejan Lovren (Southampton), Vedran Ćorluka (Lokomotiva Moskva), Gordon Schildenfeld (Panathinaikos), Danijel Pranjić (Panathinaikos), Domagoj Vida (Dinamo Kijev), Šime Vrsaljko (Genoa);

Vezisti: Luka Modrić (Real Madrid), Ivan Rakitić (Sevilla), Ognjen Vukojević (Dinamo Kijev), Ivan Perišić (Vfl Wolfsburg), Mateo Kovačić (Inter Milan), Marcelo Brozović (Dinamo Zagreb), Sammir (Getafe), Ivan Močinić (Rijeka);

Napadalci: Mario Mandžukić (Bayern), Ivica Olić (Vfl Wolfsburg), Eduardo da Silva (Šahtar Donjeck), Nikica Jelavić (Hull City), Ante Rebić (Fiorentina).

NORVEŠKA - RUSIJA 1:1 (0:1)