Edin Džeko je bil junak Bosne in Hercegovine na prijateljski tekmi v ZDA. Foto: Reuters
Fernando Torres
Fernando Torres je z bele točke matiral Romela Quinoneza. Foto: EPA

"Zmaji", ki bodo prvič zaigrali na svetovnem prvenstvu, so v St. Louisu pred 15.000 gledalci – večinoma so bili navijači Bosne in Hercegovine – prevladovali skozi vse srečanje. Že v prvem polčasu so si priigrali številne priložnosti, v 17. minuti pa so povedli prek Edina Džeka. Prvi zvezdnik reprezentance BiH-a je povišal v 53. minuti na 2:0, ko je zadel z volejem z roba kazenskega prostora, ob koncu pa je edini zadetek za Slonokoščeno obalo zabil Didier Drogba, ki je mrežo zatresel s prostim strelom.

Iniesta kronal špansko premoč
Bolivijsko mrežo v Sevilli je v 51. minuti načel Fernando Torres, ki je izkoristil enajstmetrovko po prekršku Luisa Gutierreza nad Javijem Martinezom.

Španci so imeli veliko terensko premoč, a se je Bolivija uspešno branila vse do 83. minute, ko je Andres Iniesta z okoli dvajsetih metrov zadel z diagonalnim strelom po tleh. Žoga se je v mrežo odbila od leve vratnice Romela Quinoneza. V 88. minuti je zadetek Sergiu Busquetsu preprečila desna vratnica.

Anglija je na Wembleyju s 3:0 porazila Peru, potem ko so zadeli Daniel Sturridge, Gary Cahill in Phil Jagielka. Švica pa je šele z golom Josipa Drmica v 84. minuti ugnala Jamajko.