Francesco Totti
Francesco Totti je bil na igrišču le po ure. Foto: EPA
Diego Armando Maradona in Rocia Oliva
Diego Armando Maradona si je srečanje ogledal v družbi spremljevalke Rocie Olive. Foto: EPA

Izbranci Rudija Garcie imajo še vedno stoodstoten izkupiček, zbrali so 24 točk. Napoli je doživel prvi poraz v letošnji sezoni.
Poškodba kapetana Tottija
Roma je začela odločno. Po četrt ure igre je Francesco Totti podal do Gervinha, ki je z leve strani meril prek vrat. V 33. minuti so gostitelji ostali brez kapetana Tottija, ki se je poškodoval, vstopil je Marco Borriello. Le minuto pozneje je imel Napoli izjemno priložnost, Goran Pandev je stekel sam proti Morganu de Sanctisu, ki se je dotaknil žoge, pred golovo črto pa jo je izbil Daniele De Rossi.
Mojstrovina Pjanića s prostega strela
V 40. minuti je Borriello zaposlil Alessandra Florenzija, ki je z desne strani iz ugodnega položaja meril mimo vrat. V zadnji minuti prvega dela se je Lorenzo Insigne otresel Maicona in zatresel le zunanji del mreže. Ko je že vse kazalo, da se bo prvi del končal brez zadetkov, je v tretji minuti sodnikovega podaljška Pjanić sijajno izvedel prosti strel. Žogo je z leve strani zavrtinčil prek živega zidu Napolija in jo poslal pod prečko v mrežo, Pepe Reina je bil nemočen.
Neapeljčani z igralcem manj nemočni
Napoli je v drugem polčasu pritisnil, a si ni priigral velikih priložnosti, Gökhan Inler je z močnim strelom od daleč meril mimo vrat. V 67. minuti je Pandeva zamenjal Gonzalo Higuain. Ključni trenutek se je zgodil v 70. minuti, ko je Paolo Cannavaro v kazenskem prostoru podrl Borriella, sodnik Daniele Orsato mu je pokazal drugi rumeni karton, z bele točke pa je Pjanić povišal na 2:0. Res izjemen teden za bosanskega vezista, ki se je v torek z izbrano vrsto veselil zgodovinske uvrstitve na svetovno prvenstvo v Braziliji.

8. krog:
ROMA - NAPOLI 2:0 (1:0)
Pjanić 45., 71./11-m
RK: Cannavaro 70./Napoli

Roma: de Sanctis, Maicon, Benatia, Leandro Castan, Dodo, Pjanić, de Rossi, Strootman, Florenzi (81./Marquinho), Totti (33./Borriello), Gervinho (57./Ljajić).

Napoli: Reina, Maggio, Raul Albiol, Britos (45./Cannavaro), Mesto, Inler (82./Džemaili), Behrami, Callejon, Hamšik, Insigne, Pandev (68./Higuain).

Sodnik: Daniele Orsato