Milan Miklavič skupaj z Markom Lešnikom vodi izbrano vrsto do 19 let. Foto: MMC RTV SLO

Slovenci so v prvem dvoboju turnirja iztržili točko proti Angliji, tokrat pa je bila v Bakovcih Švica boljša s 3:1 (3:0). Za Slovenijo je edini zadetek dosegel Luka Zahovič v 59. minuti.
Švicarski nogometaši so vse dvome o zmagovalcu razbili že po dobre pol ure igre. Mrežo domačega vratarja Gregorja Zabreta je načel Shani Tarashaj v 15. minuti, ko je bil uspešen z bele točke, isti igralec je v 30. minuti povišal na 2:0, vodstvo Švice pa je v 33. minuti povišal še Miguel Castroman.
Na drugi tekmi skupine je Anglija s 7:0 premagala Andoro. Slovenija je tako po 1:1 in 1:3 na lestvici zdaj na tretjem mestu. V zadnjem krogu se bosta v torek ob 15. uri na Ptuju pomerili Anglija in Švica, ob isti uri pa v Bakovcih še Slovenija in Andora.

2. krog:
SLOVENIJA - ŠVICA (Bakovci) 1:3 (0:3)
Zahovič 59.; Tarashaj 15./11-m, 30., Castorman 33.

ŠVICA - ANDORA 4:0 (2:0)

Vrstni red: Švica 6, Anglija 4, Slovenija 1, Andora 0.

V elitni del kvalifikacij se bodo uvrstile prvo- in drugouvrščene ekipe iz 13 kvalifikacijskih skupin ter najboljša tretjeuvrščena.