Samir Handanović na tekmi s Palermom ni imel pretiranega dela. Foto: Reuters
Armin Bačinović (Palermo)
Armin Bačinović je igral do 72. minute ko ga je na zelenici zamenjal Edgar Álvarez. Foto: EPA

Samir Handanović je odigral vso tekmo, na kateri ni imel pretiranega dela, pri Palermu pa je Armin Bačinović igral 72 minut, medtem ko je Josip Iličić v igro vstopil v 55. minuti. Valter Birsa si je poraz Genoe proti Fiorentini ogledal s klopi, Rene Krhin pa ni bil v kadru za tekmo Bologna - Atalanta.

Di Natale spet med strelci
Udinese je bil precej podjetnejši, zlasti v prvem polčasu, ko je dalj časa nogometaša Palerma držal na njihovi polovici. V 20. minuti je po lepi akciji med Antoniem Florom Floresom in Mauriciom Islo nevarni strel Kwadwa Asamoaha sijajno ubranil Alexandros Tzorvas. Handanović je imel v prvem polčasu bore malo dela, resneje je posredoval zgolj enkrat, in sicer v 22. minuti, ko je ubranil strel z roba kazenskega prostora Eranu Zehaviju. Domačim je pred odmorom uspelo doseči vodilni zadetek. Po lepi podaji z desne je z volejem Tzorvasa premagal Antonio Di Natale.

Udinese za razred boljši
V 54. minuti je v igro vstopil Iličić, ki je nase opozoril dobrih deset minut kasneje, ko je z odličnim prodorom po desni zapretil domači obrambni vrsti, zaustavil ga je v kazenskem prostoru šele Danilo, a je sodnikova piščalka ostala nema. V 76. minuti je po fantastični podaji s peto Di Nataleja iz protinapada zapretil Pablo Armero, ki je zadel zgolj vratnico. Zadnjo pravo priložnost so gostje zapravili v sodnikovem podaljšku, ko je Handanović po podaji iz kota zlahka ubranil strel Mauru Cettu.

Maicon mesec dni na počitku
Inter iz Milana en mesec ne bo mogel računati na brazilskega bočnega branilca Maicona. Ta si je na sobotni prvenstveni tekmi proti Juventusu (1:2), na kateri je dosegel izvrstni zadetek za izenačenje, poškodoval mišico v levem stegnu, a odigral vseh 90 minut. Inter, ki v sredo v ligi prvakov gosti Lille, je sicer zelo slabo začel sezono v Serie A, saj je na devetih tekmah le dvakrat zmagal.

Cesena brez trenerja
Vodstvo Cesene je po nedeljskem prvenstvenem porazu proti Parmi (0:2) odslovilo trenerja Marca Giampaola. Cesena v tej sezoni še ni zmagala, zabila je vsega tri gole, osvojila le tri točke in je po devetih krogih trdno na zadnjem mestu.

Cassano je moral poiskati pomoč
Italijanski nogometni reprezentant Antonio Cassano je moral po vrnitvi iz Rima, kjer je njegov Milan s 3:2 premagal Romo, poiskati pomoč v bolnišnici. Na milanskem letališču Malpensa mu je naenkrat postalo slabo, začasno je izgubil vid, ni mogel ne govoriti in ne gibati se. Klubski zdravniki so ga odpeljali v bolnišnico, kjer bo moral vsaj eno noč ostati na preiskavah. Cassano je na derbiju igral zadnjih 17 minut in podal Zlatanu Ibrahimoviću pri tretjem golu.

Italijansko prvenstvo, 10. krog

UDINESE - PALERMO 1:0 (1:0)
Di Natale 38.
Handanović (Udinese) je igral vso tekmo, Bačinović je igral do 72. minute, Iličić (oba Palermo) pa od 54. minute dalje.

Udinese: Handanović, Danilo, Domizzi, Benatia , Asamoah, Isla, Pinzi , Armero, Basta, Di Natale, Floro Flores ( 68./Agyemang-Badu).

Palermo: Tzorvas, Cetto, Silvestre, Balzaretti, Pisano ( 54./Iličić), Barreto, Bačinović ( 72./Álvarez), Aguirregaray, Migliaccio ( 63./Della Rocca) Miccoli, Zehavi.

Sodnik: Antonio Giannoccaro.

SIENA - CHIEVO 4:1 (1:0)
Destro 25., 57., D'Agostino 61., Calaio 90.; Moscardelli 75.
Jokič je igral do 70. minute, Cesar (oba Chievo) pa vso tekmo.

BOLOGNA - ATALANTA 3:1 (1:1)