Raffael je bil junak na Allianz Areni, kjer je Borussia iz Mönchengladbacha prikazala izjemno igro. Bayern je doživel prvi domači poraz po 12. aprilu lani (0:3 proti Borussii Dortmund). Foto: EPA
Manuel Neuer
Manuel Neuer je proti Borussii iz Mönchengladbacha naredil veliko napako že tretjič, v sezoni 2011/12 je bil glavni krivec za oba poraza. Foto: EPA
Arjen Robben
Arjen Robben je sredi prvega dela zapustil zelenico. Zaradi poškodbe trebušne mišice ga čaka vsaj mesec dni odmora. Brez njegovih preigravanj in zadetkov je Bayern precej manj nevaren. Foto: EPA
Šindži Kagava
Šindži Kagava je po nekaj slabših predstavah tokrat prikazal odlično igro. Foto: EPA
Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang je bil nerešljiva uganka za obrambo Hannovra. Foto: EPA
Matthias Lehmann
Matthias Lehmann je zanesljivo izvedel enajstmetrovko in Kölnu priigral pomembno točko v boju za obstanek. Foto: EPA
Karim Bellarabi
Karim Bellarabi je Bayerju zagotovil zmago v Gelsenkirchnu. Schalke je izgubil izjemno pomembne točke v boju za Ligo prvakov. Foto: EPA

Gostitelji so imeli terensko premoč (streli 16:4, posest 68:32 %), a so bili nenevarni pred vrati. Igra kratkih podaj proti sijajni obrambi gostov ni bila učinkovita. Izkušeni trener Lucien Favre je postavil sijajno taktiko, popolnoma onemogočil nosilce igre pri Bayernu in zmaga Borussii bi lahko bila še višja. Bavarci so igrali brez pravega ritma, niti en igralec ni bil v pravi formi, tudi Manuel Neuer je imel zelo slab večer.
Velika napaka Neuerja ob strelu Raffaela
V 24. minuti se je poškodoval Arjen Robben, vstopil je Thomas Müller. Brez Francka Riberyja in nizozemskega velemojsta je Bayern precej slabši. Po pol ure igre je Patrick Herrmann ušel po desni strani in podal pred vrata, kjer je Raffael neoviran streljal s 15 metrov z desnico po sredini vrat, Neuer je naredil veliko napako, žoga mu je ušla čez golovo črto.
Bayern imel le eno veliko priložnost
75.000 gledalcev na Allianz Areni je pričakovalo popoln napad Bayerna v drugem delu. Borussia je dobila večino dvobojev na sredini igrišča, v 70. minuti je Andre Hahn ušel po desni strani in močno streljal, Neuer je žogo odbil v vratnico. Gostje so imeli ogromno prostora, v 77. minuti je Christoph Kramer ušel v protinapad, se otresel Bastiana Schweinsteigerja in podal do osamljenega Raffaela, ki je z desnico postavil končni izid. Protinapadi so se kar vrstili, rezervist Max Kruse bi lahko poskrbel za prvi polom Bayerna. Edino pravo priložnost za 24-kratne nemške prvake je imel Robert Lewandowski v 88. minuti, ko se je Yann Sommer izkazal s parado.
Opozorilo pred ključnim delom sezone
Bayern ima na vrhu še vedno deset točk naskoka pred Wolfsburgom, ki je le remiziral v Mainzu (1:1). Po reprezentančnem premoru čaka izbrance Pepa Guardiole nova težka tekma, 4. aprila gostujejo v Dortmundu.
Borussia brez Kampla znova na zmagoviti poti
V sredo zvečer je Borussia v Dortmundu prejela pravo lekcijo, Juventus jo je gladko izločil iz Lige prvakov. Črno-rumeni v Bundesligi nadaljujejo uspešno zbiranje točk, tri točke so odnesli iz Hannovra (2:3).
Gostitelji so najslabša ekipa po zimskem premoru, iz varne sredine lestvice so padli v boj za obstanek. Stolček trenerja Tayfuna Korkuta se pošteno trese, navijači pa v težkih časih ne hodijo več množično na tekme, ker se ne strinjajo s predsednikom Martinom Kindom, z mnogimi plakati so ga znova pozivali k odstopu. Jürgen Klopp je na klopi pustil Kevina Kampla, na sredini igrišča sta tokrat zelo dobro odigrala Šindži Kagava in Marco Reus.
Aubameyang zadel dvakrat
V 19. minuti je Reus lepo podal v prazen prostor do Pierra-Emericka Aubameynaga, ki je z desnico matiral Rona Roberta Zielerja. Hannover je izenačil po pol ure igre, ko je po levi strani ušel Leonardo Bittencourt in podal pred vrata, kjer je z desetih metrov z levico zadel Lars Stindl.
Velika neumnost Bittencourta
V 53. minuti so imeli gostitelji veliko priložnost za vodstvo, ko je strel Joseluja z glavo z golove črte odbil Mats Hummels. Dve minuti zatem je Bittencourt popolnoma po nepotrebnem zaradi prekrška na sredini igrišča prejel drugi rumeni karton. Kazen je sladila zelo hitro, v 57. minuti je Jakub Blaszczykowski podal do Reusa, ki ni bil v prepovedanem položaju. V sredini je pritekel Kagava in zatresel prazno mrežo. Razigrani Japonec je štiri minute zatem z leve strani sijajno podal na daljšo vratnico z zunanjim delom nogometnega čevlja, pritekel je Aubameyang in z glavo z bližine povišal na 1:3. Gostje so imeli še dve veliki priložnosti, vendar je Zieler odlično posredoval po strelih Sokratisa in Reusa.
Tudi z igralcem manj se Hannover ni predal, Stindl je osem minut pred koncem z roba kazenskega prostora z desno nogo poslal žogo pod prečko, Roman Weidenfeller je bil nemočen. V zaključku so gostitelji vse moči usmerili v napad, a niso uspeli izenačiti.
Lehmann z bele točke rešil točko za "kozličke"
Köln je remiziral z Werderjem (1:1). Bremenčani, ki pod vodstvom Viktorja Skripnika igrajo kot prerojeni, so povedli v 27. minuti. Zlatko Junuzović je podal iz kota, v zmedi v kazenskem prostoru pa je žoga prišla do Davieja Selkeja, ki je iz bližine zatresel mrežo.
Sredi drugega dela je rezervist Levin Öztunali že krenil proti vratom, branilec Kölna Kevin Wimmer (zanj je Tottenham že poslal ponudbo) pa ga je podrl, a sodnik Robert Hartmann ni pokazal na belo točko. Zelo sporna odločitev. Dve minuti pred koncem je precej hitreje zapiskal, ko je Santiago Garcia v kazenskem prostoru podrl Barda Finneja. Najstrožjo kazen je zanesljivo izvedel kapetan Matthias Lehmann. Pri Kölnu je Dominic Maroh odigral vso tekmo, Mišo Brečko pa je sedel na klopi.
Augsburg praznih rok zapušča Freiburg
Zelo pomembni zmagi v boju za obstanek sta dosegla Stuttgart in Freiburg. Augsburg je imel več od igre v Freiburgu, a so varovanci Christiana Streicha v zaključku tekme izvedli dva protinapada za zmago z 2:0. Tim Matavž je vstopil v 70. minuti.

Raffael torpediral Bayern
Vodilni Bayern je doma doživel nepričakovan poraz (0:2) proti Borussii Mönchengladbach. Oba gola je dosegel Raffael.