Mario Mandžukić in Thomas Müller sta zrežirala 15. zmago Bayerna v letošnji sezoni. Foto: EPA
Jakub Blaszczykowski
Jakub Blaszczykowski je v treh minutah razblinil vse upe Nürnberga. Foto: EPA
Marco Reus in Robert Lewandowski
Marco Reus in Robert Lewandowski sta zrežirala tretji zadetek Borussie. Foto: EPA

berg. Bayern je slavil v Stuttgartu (0:2).

Trener aktualnih prvakov Jürgen Klopp je že večkrat dejal, da je boj za naslov odločen, saj ima Bayern veliko zalogo iz jesenskega dela, a rumeno-črni so pomlad začeli udarno. Na dveh tekmah še niso prejeli zadetka.

Gostje so dvakrat pošteno zapretili v uvodu, Tomaš Pekhart je streljal z glavo, Markus Feulner pa z nogo iz ugodnega položaja, a je bil obakrat na pravem mestu Roman Weidenfeller. V 18. minuti je Timo Gebhardt v kazenskem prostoru podrl Lukasza Piszczeka, Poljak je zelo hitro padel, sodnik Michael Weiner pa je hitro stegnil desnico proti beli točki. Zelo sporna odločitev. Jakub Blaszczykowski je z desnico ukanil Raphaela Schäferja. Poljski vezist je le tri minute zatem povišal na 2:0 po lepi podaji Maria Götzeja.

V nadaljevanju je imel dve lepi priložnosti Robert Lewandowski. Najprej je še pred odmorom zatresel mrežo, a je bil v prepovedanem položaju, po uri igri pa so branilci Nürnberga izbili njegov strel z golove črte. Sijajni napadalec je končni izid postavil dve minuti pred koncem, ko je z desnico zabil žogo pod prečko po podaji Marca Reusa.
Mandžukić junak v Stuttgartu
Bayern je prišel do novih treh točk v Stutgartu. V prvem polčasu so se gostitelji zelo dobro upirali in imeli celo najlepšo priložnost, ko je Martin Harnik z glavo iz težkega položaja zadel vratnico.
V 50. minuti je Cristian Molinaro naredil neverjetno napako, skušal je podati do vratarja Svena Ulreicha, Mario Mandžuk je prestregel žogo, preigral Ulreicha in z desnico zatresel mrežo. V 72. minuti je hrvaški napadalec ušel po desni strani in podal pred vrata, kjer je Thomas Müller spretno postavil končni izid. Deset minut pred koncem je veliko neumnost naredil Harnik, ki je podrl Francka Riberyja in si prislužil drugi rumeni karton.