Barcelono je šest minut pred koncem rednega dela rešil Cesc Fabregas. Foto: EPA
Eric Abidal
Eric Abidal je odigral vseh 90 minut in bil na položaju osrednjega branilca zelo zanesljiv. Foto: EPA
Mesut Özil
Igralec tekme je bil na Santiago Bernabeuu brez dvoma odlični nemški vezist Mesut Özil. Foto: Reuters
Karim Benzema
Razigran je bil tudi Karim Benzema, ki je podal za prvi gol in dosegel drugega. Foto: EPA

Barca, ki s 27. zmago šest krogov pred koncem prvenstva ohranja pred glavnim tekmecem in konkurentom iz prestolnice 13 točk naskoka, je na Camp Nouu z 1:0 premagala Levante, srečanje pa je odigrala brez prvega zvezdnika Lionela Messija, ki še vedno okreva po poškodbi, a naj bi bil nared za obračun v Ligi prvakov. V torek bo Barcelona gostovala v Münchnu pri Bayernu.

Fabregas na koncu le ugnal Navasa
Prvič po vrnitvi na igrišča je v začetni enajsterici priložnost dobil Eric Abidal, ki je v osrčju obrambe zaigral skupaj z Adrianom. Katalonci so ves čas imeli pobudo, napadali so, a je bila obramba gostov iz Valencie na čelu z rezervnim vratarjem Keylorjem Navasom izjemno trdna. V 23. minuti so imeli gostitelji sicer veliko priložnost za vodstvo, ko je po prodoru Andresa Inieste Alberto Undiano Mallenco hitro pokazal na belo točk. Enajstmetrovko je slabo izvedel David Villa in Kostaričan v vratih ''žab'' je strel ubranil. Navas je še nekajkrat odlično posredoval. Izkazal se je predvsem pri poskusih Ville in Danija Alvesa.

V drugem delu je Barca težje dobivala priložnosti, izjemno nevarni pa so gostitelji postali približno deset minut pred koncem. Ves čas so oblegali gostujoča vrata in izpeljali nekaj zelo nevarnih napadov, nato pa je v 84. minuti po podaji rezervista Alexisa Sancheza z roba kazenskega prostora natančno v desni vratarjev kot meril Cesc Fabregas.

Özil in Benzema zrežirala zmago Reala
Real, ki ga v sredo čaka gostovanje v Dortmundu pri Borussii, je bil s 3:1 na Santiago Bernabeuu boljši od Betisa. V prvi postavi je Jose Mourinho namenil mesto tudi dvema nogometašema iz B-ekipe. Na desnem bočnem položaju v obrambi je začel 23-letni kapetan Castille Nacho Fernandez, v vezni vrsti pa 21-letni Brazilec Casemiro, ki je posojen iz Sao Paula. Od prve minute je tekmo začel po dolgem času tudi osrednji branilec Ricardo Carvalho. Ob odsotnostih Ikerja Casillasa in Sergia Ramosa je bil tako kapetan Reala Cristiano Ronaldo. Že v 14. minuti je moral portugalski strokovnjak na madridski klopi opraviti prvo menjavo. Namesto poškodovanega Marcela je vstopil Raphael Varane.

Real je bil v prvem polčasu nevarnejši, a v 39. minuti so zapretili tudi gostje. Po poskusu Dorlana Pabona je žoga zadela prečko. Še pred odmorom so aktualni državni prvaki povedli. Z desne je akcijo začel Mesut Özil, ki je po dvojni podaji s Karimom Benzemajem premagal Adriana.

V 57. minuti je Real povišal vodstvo. Özil je začel hiter protinapad, nato je Ronaldo podal Benzemaju, francoski napadalec pa je povišal na 2:0. Po golu so nevarnejši postali Andaluzijci, ki so kar nekajkrat nevarno zapretili. V 73. minuti so dosegli zadetek. Nacho je v kazenskem prostoru podrl Rubena Castra, z bele točke pa je bil uspešen Jorge Molina. Sevillčani so bili blizu izenačenja v 88. minuti, ko je po veliki napaki Carvalha gostitelje po strelu Castra rešila prečka, nato pa odbite žoge ni uspelo v mrežo pospraviti Pabonu. Na drugi strani je Real izpeljal še eno hitro akcijo. Ronaldo je le nekaj sekund pred koncem rednega dela preigraval po desni in lepo našel Joseja Callejona, ki je poskusil z voleja, žogo pa je pred vrati v mrežo preusmeril Özil.