Diego Costa je v 23. minuti utišal domače navijače na Emiratesu. Foto: Reuters
Per Mertesacker
Per Mertesacker je bil v 18. minuti izključen. To je bil za Arsenal že 80. rdeči karton v zgodovini Premier lige. Več jih je prejel le Everton (81). Foto: Reuters
Olivier Giroud
Olivier Giroud, kolateralna škoda Mertesackerjeve izključitve. Francoski napadalec je moral svoje mesto na zelenici prepustiti branilcu Gabrielu Paulisti. Foto: Reuters
Mathieu Flamini
Mathieu Flamini je zapravil najlepšo priložnost Arsenala v prvem polčasu. Foto: Reuters
Alexis Sanchez
Rezervist Alexis Sanchez v drugem polčasu ni pretirano osvežil Arsenalovega napada. Foto: Reuters
Everton - Swansea City
Nogometaši Swanseaja so prvič v zgodovini lige ugnali Everton. Foto: Reuters

Nogometaši Chelseaja so dobili derbi 23. kroga Premier lige. Na Emiratesu so premagali Arsenal (0:1), ki je od 18. minute igral brez izključenega Pera Mertesackerja. Mož odločitve je bil Diego Costa.

Niz brez prvenstvenih zmag nad Chelseajem se za topničarje nadaljuje tudi v letošnji sezoni, v kateri so modri s Stamford Bridgea dobili oba obračuna. Prvo tekmo so na svojem stadionu dobili z 2:0, tokrat so slavili z 0:1. Arsenal je v Premier ligi nazadnje Chelsea ugnal oktobra 2011, ko je na krilih fantastičnega Robina van Persieja - ta je dosegel hat-trick - zmagal s 3:5.

Poraz proti Chelseaju pomeni, da po 23 odigranih krogih vrh prvenstvene lestvice zaseda največje presenečenje letošnje sezone Leicester City, ki ima pred najbližjim zasledovalcem Manchester Cityjem tri točke naskoka. Tretji je Arsenal, četrti pa Tottenham. S polnim izkupičkom točk z Emiratesa je Chelsea prehitel West Bromwich in se s 14. povzpel na 13. mesto.

Topničarji z igralcem manj dobili gol
Menedžerju Arsenala Arsenu Wengerju se je že zelo hitro porušil igralni načrt za obračun s Chelseajem, saj je v 18. minuti ostal brez izključenega Pera Mertesackerja - ta je storil domnevni prekršek nad Costo -, zato je na presenečenje vseh nekaj minut zatem iz igre potegnil Olivierja Girouda in ga zamenjal z Gabrielom Paulisto. Menjava se mu ni izplačala, saj so gostje s Stamford Bridgea kmalu zatem povedli. Costa je z desne strani prejel uporaben predložek in ob bližnji vratnici matiral Petra Čecha. Po dobre pol ure igre so gostje po igranju z roko v kazenskem prostoru zahtevali še najstrožjo kazen, a je glavni sodnik Mark Clattenburg le zamahnil z roko.

Flamini zapretil tik pred odmorom
V zaključku polčasa so bili modri bliže zadetku. V 42. minuti je Costa s strelom z dobrih petih metrov ogrel Čechove dlani, hip zatem je z golove črte po Ivanovićevem strelu z glavo žogo izbil Nacho Monreal. Tik pred odmorom je nato najlepšo priložnost za gostitelje zapravil Mathieu Flamini, ki se je po predložku z leve strani sam znašel pred vrati Thibauta Courtoisa, a je njegov neposrečen poskus zletel krepko mimo.

Fabregas zahteval novo najstrožjo kazen
V 56. minuti je znova zadišalo po enajstmetrovki, ko je Laurent Koscielny s telesom zaustavil obetaven prodor Cesca Fabregasa v kazenski prostor, a se tudi tokrat Clattenburgova piščalka ni oglasila. Wenger je nato opravil drugo menjavo na tekmi - namesto Joela Campbella je v igro vstopil Alexis Sanchez. Arsenal je močneje pritisnil na vrata tekmecev iz zahodnega Londona, nekajkrat so resneje zapretili, še posebej je bilo vroče v 63. minuti, ko se je varovancem Guusa Hiddinka s kančkom sreče uspelo rešiti po kaosu pred Courtoisovimi vrati. Kurt Zouma je na koncu uspešno ustavil Koscielnyjev strel.

Rdeče-beli so v zaključku tekme spet pritisnili na Courtoisova vrata, medtem ko se je Chelsea osredotočil na branjenje minimalne prednosti in je čakal na priložnosti iz protinapada. Clattenburg je derbi podaljšal za pet minut, izid se do konca ni več spremenil. To pomeni, da Arsenal zadetka proti Chelseaju ni dosegel že na zadnjih šestih prvenstvenih tekmah.